Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum o rodine: Slušní ľudia, ktorí vám ukradnú slobodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ani spoločenstvo ...
vlastníkov bytov nemusí nikdy voči štátu/občanom/daňovým poplatníkom nič účtovne vykazovať ... to myslíš, že daňovák, či sused alebo suseda z vedľajšieho domu majú nárok študovať moje náklady na bývanie, či ročné vyúčtovanie nákladov ... ? a načo by im to asi bolo ... ? a ak bývaš v rodinnom dome a tvoj syn, zať, nevedta, kolega, kamarát, ti prispejú na opravu strechy, plotu, či pokosenie záhrady, tak to bežíš hlásiť na DÚ ... ? jediné účtovníctvo si robia vlastníci medzi sebou formou zálohových platieb a vyúčtovania na konci kalendárneho roka ... a daňové pravidlá u vlastníkov bytov platia len vtedy, ak podnikajú ... napríklad byt prenajímajú ...
konvertita
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Aj SVB

)spoločenstvo vlastníkov bytov) má povinnosť viesť účtovníctvo. Predsa platí spoločne za faktúry za vodu, kúrenie, a pod. Takisto eviduje platby vlastníkov jednotlivých bytov a robí vyúčtovanie energií. Musí robiť na konci roka výkazy a daňové priznanie, keď nemá zdaniteľné činnosti, tak potom mu vychádza základ dane 0 a daň neplatí.
 

pravda je ...

SVB musia viesť minimálne jednoduché účtovníctvo rovnako, ako aj cirkev a náboženské spoločnosti, ak nepodnikajú ... prví v zmysle písmena c) a druhí podľa písmena d), par. 9, ods. 2, zákona o účtovníctve ...

daňové priznanie naše spoločenstvo nikdy nerobilo, lebo nemuselo ...
 

Pokiaľ neplatíte

v poplatku aj čiastku na správu, tak nie. Ale ak áno, potom musíte DP podávať, i keď s nulovým základom, lebo sa to dáva do položiek, ktoré zvyšujú základ dane a následne do položiek, ktoré základ dane znižujú - takže sa to vynuluje.
 

neplatíme ...

takže nemusíme ... :)
 

som to tu

trochu zamotala s tým spoločenstvom vlastníkov bytu :)

Ale hádam nevadí, aj tak je vidieť, že takéto organizácie (teda aj farnosti) idú trochu i v inom ekonomickom režime. A že nie všetky peniaze, ktoré niekomu prídu, sú zárobkovou činnosťou.
 

Ako fungujú cirkvy v SR :

Nie je to ideálny zdroj informácií, ale na hrubú predstavu o tom, ako finančne fungujú cirkvy to na úvod stačí.

Pozreli sme sa na financovanie cirkvi: Na milodaroch vyzbierajú milióny!
http://www.pluska.sk/spravy/z-...
--------------------------------
"Nielenže sa všetci skladáme na platy, odvody a dôchodky farárov, ale pomocnú ruku dostávajú aj vo forme úľav na dani. „Od daní sú oslobodené kostoly a sakrálne budovy, neplatia sa ani v prípade takzvaných kostolných zbierok,“ hovorí Bednár."

" ... Dokopy teda podľa našich výpočtov v kostoloch na milodaroch môžu vyzbierať 68 177 200 eur."

"Mikuláš Dzurinda ako premiér podpísal v roku 2000 zmluvu medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou, ktorá upravuje postavenie katolíckej cirkvi. Okrem iného tento dokument uvádza, že katolícka cirkev:

Má právo organizovať kostolné zbierky. Príjmy z hospodárenia takto získanými prostriedkami nepodliehajú zdaneniu ani povinnosti verejného vyúčtovania.
Môže vstupovať v primeranom rozsahu do vysielania verejnoprávnych informačných prostriedkov.
Spovedné tajomstvo je nedotknuteľné. To zahŕňa právo odmietnuť vypovedať pred štátnymi orgánmi SR."
--------------------------------- --------
Nech si teda každý súdny človek urobí názor sám ...

(NepiJano! 3/3)
 

nech si každý

súdny človek pozrie radšej rovno tie zákony ako informácie z PLUSK

Je to manipulovanie s číslami.
Aj keby to bolo 68 mil. za rok ... tak si to rozpočítajme na vyše 3700 kostolov - teda asi aj farností:

Na jednu farnosť by to bolo cca 18000 ročne a teda asi 1500 eur mesačne. A teraz si zrátajte cenu elektriny a kúrenie v tak veľkom priestore, sviečky, kvety, opravy ..... a veľa iných vecí ... na čom to vlastne teda tá RKC zarobí a koľko?
 

súdruženko "ateista", vieš čo,

keby sprostosť kvitla, tak ten novinár, či ako taký paskvil možno volať, čo dal odvolávku na tej sprostej pluske, a ty, čo nekriticky taký paskvil preberieš bez ohľadu na reálie tiež, by ste boli samý kvet ...

Koľko te tých rkc kostolov? 3900 či koľko? Vraví tam ten idiot, že keby bola každý týždeň v ňom čo len jedna svadva, pohreb, krst ...

No, zrejme uznáš, že pochovať sa dá v zásade len raz, krstí sa asi tiež v zásade len raz, v rkc kostoloch sa sobáši v zásade len raz za život. Takže poďme počítať :
3900*52 = 202 800. Keďže dnes je priemerná doba dožitia cca 76 rokov, tak by nás malo byť cca 202800*76 = 15412800. Stará slávna čssr, čsfr ... :) Z pohľadu pohrebov ...
Ďalej, natalita dnešných žien je 1,1 či koľko na slovensku ... Pokiaľ viem, v tejto krajine sa rodí dnes okolo 50 -670 tis detí ročne ... (aspoň toľko ich ide ročne do prvého ročníka zš) Počet 202tis je asi trojnásobok ... Prečo potom lamentujeme, že máme najhoršiu demografiu pomaly na svete? Však 202 800 detí, navyše keďže sú krstené, tak asi by neboli cigáňmi, zodpovedá pomaly 15mil populácii a v nej zdravej pôrodnosti ... :)

No ale najväčšia sranda ... Každý týždeň jedna svadba. Tam tie počty treba zdvojnásobiť, teda 405 tis ovrabčených ľudí ročne, a to odpočítajme tých, ktorým nedoprajeme homo manželstvo :) No, to už sa blížime počtom svadieb poľsku ... :)

Tak čo si mám myslieť? Že ste sprostí alebo budeme pre istotu aj rušiť elementárnu, kupeckú matematiku ????? Ach jaj ... Ach jaj ...
 

:)

no, berúc do úvahy počet kostolov z článku 3746 a jednom krste, jednom pohrebe a jednom sobáši v každom kostole týždenne, nám to vychádza ...:

3746/7*365=195 327 ...

t.j. 195 327 krstov, 195 327 pohrebov a 195 327 sobášov ...

pritom podľa infostatu z roku 2011 ...

http://www.infostat.sk/vdc/pdf...

počet narodených 60 813, t.j. 31,13 % z počtu krstov podľa Plusky, ak by všetky narodené deti boli krstené v kostole RKC ...

počet úmrtí 51 903, t.j. 26,57 % z počtu úmrtí podľa Plusky, ak by všetky pohreby robila RKC ...

počet sobášov 25 621, t.j. 13,12 % z počtu sobášov podľa Plusky, ak by boli všetky sobáše v kostole ...

takže ak by sa aj celé Slovensko krstilo, pochovávalo a sobášilo v kostoloch RKC, tak by išlo o cca 3,21-násobné zveličovanie v prípade krstov, 3,76-násobné zveličovanie v prípade pohrebov a 7,62-násobné zveličovanie v prípade sobášov ...

s posledný odsekom takisto súhlas ...
 

konvertita,

neskôr som si všimol, že som sa pomýlil v "neprospech" tých chudákov ...

Napriek tomu ale tie počty nie sú až tak iné, základný rozdiel tu je. Okrem toho ale sú niektoré iné riadne drastické koeficienty, a to :

- iste zďaleka nie všetci sa sobášia v kostoloch, zďaleka nie všetci majú cirkevný pohreb a zďaleka nie všetky deti majú krst.

- som presvedčený, že pomaly nikto neplatí kňazom za pohreb 1500 korún a podobne za krst tiež málokto zaplatí 1500 korún ... Som presvedčený, že priemer je ďaleko nižší.

Takže môj skromný odhad je, že v rámci komunisticko - ateistickej demagógie to premrštili tak 10 - 20 násobne s tými 30 miliónmi eur ... Tých zvyšných 30 miliónov radšej už nebudem prešetrovať ...

Inak, ten úbožiak, čo to tu zavesil ma obťažuje ďalej v súkromnej pošte a vykladá čosi o tom, že mi ušla podstata debaty ... Akokeby on nebol ten, čo tu pod homo debatu sa nepriživoval prvý farármi ...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

nestačí, že reaguje ako reaguje tento

exot, maže moje príspevky, v ktorých som ukázal, ako klame, ešte mi stále píše takéto príspevky, ako tento :


Svojvoľným zverejnením mojej reakcie v rámci našej komunikácie cez krátke správy do verejnej diskusie, kde si samozrejme už nepridal a nezverejnil aj predchádzajúce tvoje správy, si len potvrdil, aký si ty úbohý a zákerný šmejd.

Ale že ma to neprekvapilo.
 

Na konci každého roka

sa v katolíckych a evanjelických kostoloch (neviem ako to je v iných cirkvách) veriacim oznamuje ako farnosť (zbor) hospodáril. Koľko sa vyzbieralo, čo sa za to platilo (kúrenie v kostoloch, opravy kostolov a fár a pod. Takže to číslo vyzbieraných peňazí sa môže zdať vysoké, ale vysoké sú aj náklady na údržbu jednotlivých farností. Štát prispieva iba na mzdy kňazov, resp. dotuje nejaké vysoko ekonomicky náročné opravy kostolov, ktoré sú aj poväčšine kultúrne pamiatky. Ak vlastní farnosť pozemky, z ktorých má príjem alebo prevádzkuje iné činnosti, ktoré nesúvisia s prevádzkou farnosti, potom je to príjem zdaňovaný a daň za takéto činnosti farnosti platia, rovnako ako dane z nehnuteľností. Niektoré mestá a obce túto daň odpúšťajú, ale to je individuálne. To je tak, keď sa uvádzajú len polopravdy, neviem či vedome alebo nie, a potom z toho vznikajú animozity.
 

presne tak

iba doplním

dosť kostolo je kultúrnou pamiatkou a štát má povinnosť sa o kultúrne pamiatky starať- napriek tomu to nerobí a mnohé rekonštrukcie dotujú zbierkami zo svojich peňazí farníci toho kostola, alebo prispievajú aj odbornými prácami (napr. projekt a príprava dokumentácie , ktoré sú potrebné pre stavebné povolenie a povolenie pamiatkového ústavu) ... bez nároku na odmenu.
 

no

ty si teda zabil zabil s tym claneckom, trulko...netusil som, ze plusskari su az takito negramotni...:)
 

 

Podstata vlákna diskusie bolo v tomto :

Cirkev aj na základe Vatikánskej zmluvy, okrem iných výhod :
"... má právo organizovať kostolné zbierky. Príjmy z hospodárenia takto získanými prostriedkami NEPODLIEHAJÚ zdaneniu ANI POVINNOSTI verejného vyúčtovania."
Hoci niektorí diskutujúcu tvrdili a mysleli si, že je to inak.

Ale podľa teba som "zabil" a som "truľko" ...

A že sa v "katolíckych a evanjelických kostoloch veriacim oznamuje ako farnosť (zbor) hospodáril", je síce chvályhodné, ale to nič nemení na zákonnom stave.
Ak to nechápete, ide o to, že hospodárenie cirkví v tejto oblasti nemôže nikto (štát a jeho kontrolné orgány, či občania (nefarníci)) kontrolovať a preverovať. Lebo tomu bráni uzavretá, nevypovedateľná Vatikánska zmluva.

A že sme sekulárny štát.
To je len ilúzia.
:-(

P.S.
Je najvyšší čas na dôslednú odluky cirkví od štátu (aj s vypracovaním súpisu cirkevného majetku).
Je najvyšší čas dôsledne zabezpečiť sekularitu štátu.

(NepiJano! 2/3)
 

no, ak bola podstata ...

vlákna diskusie v tom, že cirkev má právo organizovať kostolné zbierky a že príjmy z hospodárenia takto získanými prostriedkami NEPODLIEHAJÚ zdaneniu ANI POVINNOSTI verejného vyúčtovania, tak ide o demagógiu prvého stupňa ...

pretože žiadne príjmy zo zbierok nepodliehajú zdaneniu, nielen tie kostolné (teda žiadna výnimka) a takisto platí, že IBA verejné zbierky podliehajú povinnosti verejného vyúčtovania, a to platí aj pre verejné zbierky realizované cirkevnými organizáciami (takže znova žiadna výnimka) ...

takže akú Ameriku to v tej Pluske vlastne objavili ... ?
 

no pozri

ziva voda, skutocnu podstatu ti uz pomerne vycerpavajuco vysvetlil konvertita, naopak tvoja podstata bola prebrata z clanku periodika, ktore snad citaju len idioti...takze trulko je este vyznamenanie pre niekoho, kto este aj veri udajom z tohto suterenu slovenskeho bulvaru...o konkordate s Vatikanom toho tiez zrejme vela nevies, ak vobec vies, co je konkordat...zatial bola ratifikovana len cast o ordinaroch v armade a cirkevne skolstvo, to naco sa tu stazujes, platilo davno pred meciarovym podpisom pod vseobecnu zmluvu...Cirkev plati dane presne ako ostatne neziskove organizacie, s tym nema VZ nic spolocne...takisto ako ty s tym, co si my vyzbierame do zvonceka, do toho ta je velke gulove, na to si volime farske rady, nie nejakeho provokaterskeho ***** z diskusii SME....neospravedlnujem sa za tento ton, pre chronickych klamarov nemam nijake pochopenie.
 

no tak

vobec tam nebolo vulgarne slovo, co ste zrazu taki utlocitni, t(k)rtkovia smetiarski??
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Čo potom, keď uspejú: Fico, Kotleba, Danko a Harabin? (2.) 6 632
 2. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 4 688
 3. Katarina Antenozio: Život s koronavírusom 4 013
 4. INEKO: O (ne)hľadaní zdrojov s prstom v nose 2 860
 5. Stanislav Martinčko: Páni, máme vás i toho dosť! 2 680
 6. Tibor Bindas: Ľudia nebláznite, rúška vás pred koronavírusom nezachránia, zachráni vás niečo celkom iné. 2 575
 7. Mišo Šesták: Maďar naštval Rusa, Slovák na to doplatil 2 477
 8. Martin Borguľa: Zásobáreň pitnej vody v ohrození, my riešime vášne v parlamente 2 384
 9. Stanislav Martinčko: Kto z nás ešte dokáže zohnať vlastnou hlavou a prstom v nose milióny? 2 041
 10. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 2 003

Rebríčky článkov


 1. Ján Buocik: Peter Pellegrini si nezaslúži v parlamentných voľbách hlas ani jedného Bratislavčana!
 2. Jozef Legény: Piešťanské letisko 2019 - verejné straty ( -1 175 499 EUR) pre súkromné zisky (? EUR)
 3. Michal Kováč: Kľúčové pravidlo úspechu - Prevezmite za svoj život 100% zodpovednosť !
 4. Richard Gajarský: Koltebovi agitátori?
 5. Juraj Kováč: Prečo do tretice (ne)voliť mačku vo vreci
 6. Tomáš Karľa: Boli ste na film Sviňa?
 7. Stanislav Havran: Konzervatívni ľudia, nebojme sa tých liberálnych
 8. Filip Pastorek: Najvyšší súd zasiahol proti Sociálnej poisťovni
 9. Stanislav Havran: Liberálni ľudia, nebojme sa konzervatívnych
 10. Lukáš Baloga: Finančné trhy reagujú na koronavírus pádom. Medzi Európou a USA sa črtá zásadný rozdiel


Už ste čítali?