Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum o rodine: Slušní ľudia, ktorí vám ukradnú slobodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Milujem prírodu
Ako dieťa som sa nevedel nabažiť pohľadu na modrú oblohu so slnečnými lúčmi, kvapkami dažďa a dúhou. Teraz keď vidím dúhu, tak sa mi chce vracať.
VVV
<< < ... 21 22 23 24 25 26 27 28

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Sú to obyčajní klérofašisti!

pán advokát... NIKTO, ale NIKTO nemá právo rozhodovať o živote iných. A už vôbec nie ich súdiť podľa vlastných ( v tomto prípade fašistických ) morálnych hodnôt.
 
Hodnoť

Demagogia nema "domovsky klub"

Bolo by lepsie, keby sa z tohto boja "dvoch ideologii" stala racionalna polemika, kde sa namiesto utokov bonmotmi a vseobecnymi heslami vecne argumentuje.
Nota bene tento blog mohol napisat aj niekto, kto vobec nepozna otazky daneho referenda. O tom sa v tom blogu totiz nedocitate zhola nic. Nic konkretne. Namiesto toho je to plne vseobecnych teorii a atakov, ktore sa tykaju iniciatorov referenda a ich cinnosti vseobecne, nie referendovych otazok.
Pre mna je tento blog len demagogickou manipulaciou, bez argumentov k teme, plny vseobecneho teoretizovania a utokov na "osobu".
 
Hodnoť

aké útočenie na slobodu ?

a koho.? Homosexualita je úchylka od normálu pretože prirodzená sexualita je spôsob rozmnožovania - čo táto úchylka neumožňuje. Pretože je oprávnené podozrenie že ju možno získať nielen vrodením ale aj výchovou, majú právo sa heterosexuálne páry počínajúce svoje deti perirodzeným spôsobom postaviť proti tomu, aby ich deti vychovávali takýto ludia. Stačilo by aby podobne ako je to dnes, že môžu prejaviť ludia slobodne svoju vôlu k neoživovaniu v prípade smrti, aby mali možnosť povedať rozhodné nie k adopcii svojich detí - v prípade potreby takýmito pármi.
 

 

presne tak. prečo napríklad pedofília na zozname ostala? vari len preto, že jeden z účastníkov je dieťa? a kto stanoví, dokedy je deťa dieťaťom? je to veľmi subjektívne. čo však nie je subjektívne, sú vlastnosti, ktoré majú rôzne deviácie spoločné - sú to odchýlky od zdravého prirodzeného správania. fyziologicky, psychologicky, sociologicky a neviem ako ešte potvrdené neprirodzené vlastnosti. čo k tomu dodať. nech si teda homosexuáli užívajú slobodnú spoločnosť, kde môžu slobodne žiť ako chcú. pokiaľ však svoju orientáciu nasilu prezentujú ako zdravú prirodzenú vlastnosť oprávňujúcu dokonca k adopciám detí alebo "manželstvám", musia čakať, že nie každý s nimi bude súhlasiť. jednoducho ani vedecky ani sedliackym rozumom nie sú zatiaľ dané otázky objektívne zodpovedané.
 
Hodnoť

Strach z neznámeho?

Skôr nechuť k dobre známemu..
 
Hodnoť

triafat katolikov je popularne

z krestanskej kultury vyrastol blahobyt a kulturny pokrok ktory pozdvihol civilizacne cely svet, a vsetko i zaklady jednotlivca i spolocnost musi stat na pevnych a nie relativnych zakladoch. ale individua zeruce to co sa im predlozi, nevedia brechcat inak ako ti okolo.
.
vsetci kopu do cirkvi, len malo ludi vidi to dobre. kazdopadne ideal slobody a ludskej dostojnosti, pohlad na cloveka, akoby to bol boh (demokratitacia bozstva) to priniesla cirkev do sveta rozdeleneho otroctvom, zjemnila barbarov co vtrhli do europy a postavila zaklady kultury, ktora nema obdoby ...
.
ale slepi devianti, opakuju nauceny psi monolog ...
 

 

Tá tvoja "kultúra" najprv zničila antickú kultúru a vzdelanosť a asi tak na 1000 rokov vrátila ľudí medzi vlastné fekálie, a to doslova, napr. čo sa týka úrovne vedy, hygieny, medicíny, nasledoval (hlavne na západe) neuveriteľný úpadok - istá kontinuita bola hlavne na východe (nie je pravda, že Rím "padol" - to, čomu sa dnes populárne a nesprávne hovorí Byzantská ríša sa volalo Basileia ton Rhomaion, Rímska ríša, si predstav, a prežila do polovice 15. stor.), ale aj tak sme sa museli väčšinu antických poznatkov učiť od Arabov resp. z ich prekladov antických autorov, pretože tá vaša "kultúra" čo mohla, ugrilovala. Na úroveň hellénskeho Grécka alebo vrcholu Ríma sa hlavne západná Európa dostávala až do renesancie (keď, "náhodou", zasa objavili antických autorov) a keď sa oslabil vplyv talibov. Koniec koncov, zatiaľ čo králi boli "poddaní" pápežovi, vtedajšia "veľmoc" bola Benátska republika, kde mal na tú dobu taliban obmedzené právomoci (aj pánov inkvizítorov odtiaľ zvykli vypoklonkovávať).
Takže ako ide dokopy 1000ročná čierna diera s tým údajným "pokrokom"? Alebo chceš bod po bode porovnanie klasických Athén alebo vrcholného obdobia rímskej republiky s tou smradľavou kopou hovien, ktorou bola stredoveká Európa? Myslím, že o "pokroku" si ľahko urobí predstavu hocikto, kto porovná ó hrôza, "pohanský" Parthenón (438 pr. n. l.!!!) s nejakou analogickou stredovekou chajdou, a zistíš závažnú stratu vedomostí a úpadok technológií. Trúfam si povedať, že čo sa týka kvality života, tak vrcholnú antiku sme prečurali možno až tak v 20. stor.
 

jasne tulenik

nasledoval tak "neuveriteľný úpadok", ze krestanska civilizacia predbehla tie ostatne o cele starocia...a to vsetko kvoli malickemu Cordobskemu kalifatu a Sicilii, nevadi ze sa zachovalo len par arabskych prekladov antickych diel a cela spusta latinskych ci greckych prepisov z klastorov od Hispanie az po Byzanciu...lebo krestania ugrilovali Alexandrijsku kniznicu a poslednu vedmu oskalpovali lasturami (ako uvadza filmovy trhak Agora:)...nebyt neuveritelnej "náhody", ze si uz prve mnisske rady stanovili v reguliach encyklopedicky supis dovtedajsieho poznania, nikdy by sme netusili o nejakej renesancii (hoci boli dokopy 4, ta prva Karolinska uz v 9.st, hned po barbarskom stahovani narodov:), ktorej vraj vdacime za oslabenie "vplyvu talibov", hoci uz zaciatkom 2.tisicrocia odlucil papez Gregor VII Cirkev od statnej moci tzv.investiturou...medzitym spadli z oblakov do Benatok (nahodou:) nejaki mimozemstania (a spolu s nimi nahodou aj Sv.Frantisek z Assisi:) a po tzv."čiernej diere" spustili tzv."údajný pokrok"...ten samozrejme ani nahodou nebol dosledkom zalozenia systematickeho vzdelavania a vedy, akademickej slobody ci titulov, ktore medzitym spontanne vznikali na prvych (katolickych;) univerzitach pod vplyvom tzv.scholastikov...alebo chces bod po bode porovnavat goticke "chajdy" s kolonadami Parthenonu, ktore s elanom vystavali tisicky galejnikov, kym cisar pohadzoval gladiatorov divym selmam, vazeni senatori sa tulili ku svojim mladencom v luxusnych kupeloch a pospolity lud palil na namestiach bosorky a carodejnikov presne podla rimskeho prava??

"a zistíš závažnú stratu vedomostí", zrejme pod vplyvom drastickeho globalneho oteplovania alebo vymyvania mozocku na VUML....ked pekne poprosis Jeziska, mozno ti pod stromcek prinesie zaujimavu knizocku tulenik071: http://www.amazon.com/Catholic... ;)
 

 

Ktoré to boli tie "prvé" univerzity? http://collegestats.org/2009/1...
ROFL ja tam vidím 3 arabské na prvých miestach...
Čo má Parthenón s a) cisárom b) galejníkmi c) gladiátormi d) senátormi, not talking o tom, že tvoja katolibas obsesia homosexualitou v Ríme je tiež drobet mimo, pretože medzi rovnoprávnymi Rimanmi sa anál nepripúšťal a napr. v armáde to mohlo skončiť aj trestom smrti za demoralizáciu? (úplne stačí čítať moje príspevky, opakovane to vysvetľujem) a už vôbec nehovoriac o tom, že ak v klasických Athénach, ktoré, a to opakujem, nemali s Rímom nič spoločné, sa obvinenie z niečoho ako ateizmus už v dobe klasickej považovalo za politický ťah na likvidáciu protivníka, keďže náboženstvo už vtedy bolo silne "in question".
 

synku

neviem, kde si vyhrabal tu stranku a jak dlho si musel guuglit takuto blbost, ale musim ta sklamat - tie arabske institucie su tzv.madrasy, t.j.muslimske teologicke skoly, kde sa mladici ucia predovsetkym mumlat koran....hned pri 4-ke, t.j.skutocne najstarsej univerzite v Bologni, mas uvedene, ze termin "Univerzita" bol vymysleny prave pri jej zalozeni..."universitas magistrorum et scholarium" znamena "spolocenstvo ziakov a ucitelov" a k tomu neodmyslitelne patria atributy ako akademicka sloboda (tzv.Privilegium Scholasticum resp.Authentica habita), akademicke tituly (t.j.vysada vyucovat) a hlavne akademicka veda (t.j.vyskum a dokazovanie predmetu vyucovania, p.Galileo by o tom vedel rozpravat:)...ergo, ked som hovoril o "systematickom" vzdelavani, tak som tym samozrejme myslel skutocne univerzity, nie anticke debatne spolky pre vyvolenych, klastorne skoly zo 6.storocia ci moslimske madrasy (mimochodom najstarsiu zalozil samotny prorok Mohamed este v 7.storoci;)...inak im v tom rebricku chybaju este starsie katolicke univerzity (Modena 1175,Palencia 1208, Neapol 1224 - najslavnejsim studentom bol Sv.T.Akvinsky alebo Toulouse 1229), v kazdom pripade je aj z tvojho vypoctu Top-10 (Bologna, Pariz, Oxford, Montpelier, Cambridge, Salamanca, Padua) zrejme, ze prave spominany casopriestor bol zakladom nasledujuceho Age of Empires, rozvoja systematickej vedy (http://en.wikipedia.org/wiki/L... , http://en.wikipedia.org/wiki/L... ) a technickeho pokroku, ktorym zapadna civilizacia predbehla ostatne o cele starocia...a tak je to dodnes, napr.podla "100 Years of Nobel Prize" (2005) ziskali krestania 2/3 vsetkych Nobelovych cien, pricom ich podiel na svetovej populacii je 1/3....takze paranoidne predstavy bigotnych ateistov o tom, ze nebyt krestanstva mohli sme uz lietat na Mars, su odtrhnute od reality a ich nositelia, ukotveny v 200r starych koministickych priruckach, su odtrhnuty od svojich korenov a zjavne patria do ambulancie p.dr.Chocholouska...pod Akropolou som osobne stravil cely tyzden, zrejme si nepochopil moju narazku na tvoje gibbonovske idealizovanie antickeho sveta, do ktoreho neodmyslitelne patril aj Rim, ktory samozrejme s klasickymi Atenami mal ovela viac spolocneho, ako to tu podsuvas...inak aj samotne Grecko malo svoje Dark ages aj light chvilky, presne ako napr.krestanstvo, naucte sa chlapci vidiet veci v kontexte doby a kontinualneho vyvoja, inac podliehate tzv.whig fallacy, ktore vedie k podobne infantilnym prispevkom, aky si zavesil pod garambov korenovy prispevok...pravda nikdy nezvitazi, iba zostane, takze ked si docitas tu knizocku, co ti Jezisko prinesie, zistis, ze krestanom vdacis pomaly za vsetky vydobytky modernej civilizacie - ludske prava, vzdelanie, vedecko-technicky pokrok, agropriemysel, kultura, zdravotnictvo, socialne sluzby atdatd...a mozno ta prejde aj obsedantno-kompulzivna potreba projektovat na svojich nazorovych oponentov vlastne sexualne predstavy, drahy tulenik...;)
 

mas to az prilis naucene z ANALov

rim podol pre vlastny upadok - dobyli ho barbari a barbari vniesli svoju nekulturu do rima. a zmenit to tzvalo nejaky cas. padlo i otroctvo, pretoze bolo nezlucitelne s krestanskym chapanim ludskej dostojnosti.
.
 

 

S tým otroctvom to je OVEĽA zložitejšie. V skutočnosti tesne pred rozpadom Ríma (nehovorím o páde, lebo je to nezmysel) už bola začatá cesta k "feudalizácii", to po prvé. Po druhé, poddaný/nevoľník nebol nič iné ako druh otroka. Po tretie, kresťania nemali problém s otrokmi (napr. juh USA, hlavná bašta moderného otrokárstva, bol a je silne talibanský), hlavne ak ich kupovali od nekresťanov (napr. svojho času Slovanov), lebo "zotročili ich nekresťania tak sme z toho vonku" alebo ak ich sami robili z nekresťanov, lebo v duchu biblických tradícií sa kresťanské zaobchádzanie vzťahovalo len na "vlastných".
A by ma zaujímalo, čo si akože predstavuješ pod slovom "barbar". Rovno ťa upozorním, že v gréckych prameňoch sa tak označoval každý Negrék, pričom takí Egypťania, Peržania, ale aj Kelti (zvlášť po romanizácii) rozhodne neboli "zo stromu zvesení".
Takisto tvoj pseudovýraz "nekultúra" je odborne bezobsažný. Pozri si definíciu kultúry. Myslím archeologickej, akákoľvek iná je iba cancátorstvo :D
 

no

v poho tulenik. problem je inde rkc = cert, osvietenstvo = anjel.
my nasavame osvietenecku verziu pravdy cele posledne storocia.
casto krat nic ine ako trapne bohapuste ohovaranie.
vsetko coho sa clovek dotkne cita s tymto predporozumenim.
snazis sa o dialog, co kvitujem a co ma tesi ... tak prosim skus tie spravy citat aj tak ako su povodne napisane a hlavne kym a aky je ten skryty alebo zotrvacny umysel v pozadi ...
 
Hodnoť

 

RE: "Aliancia za rodinu našla niekoho, koho slobodne a beztrestne obvniňujú za problémy rodín a komu možno pripísať zodpovednosť aj za budúcnosť. Tou skupinou sú ľudia s odlišnou sexuálnou orientáciou. Tí vraj ohrozujú nielen morálne princípy väčšinovej spoločnosti, ale sú zodpovední za znižovanie pôrodnosti a budúcej ekonomickej prosperity."

- Niečo podobné našil Hitler svojho času na židov. Možno cirkvi ide iba o "teplé" majetky.
 

<< < ... 21 22 23 24 25 26 27 28

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslav Kocúr: Otvorený list Mariánovi Kuffovi 825
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 824
 3. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 588
 4. Jozef Kmeto: Do roka a odo dňa od nástupu k moci by Kotlebovci vymazali cigánov z povrchu zemského 342
 5. Janka Cigániková: Pozrite si zoznam káuz vlád Smeru za 7 miliárd. Nenechajte sa kúpiť omrvinkami. 301
 6. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 215
 7. Lucia Nicholsonová: Klamári a zbabelci v zelených tričkách 129
 8. Filip Pastorek: Prenikajú mafiánske štruktúry aj do vnútra justície? 105
 9. Peter Cmorej: Kategórie finančných poradcov alebo nie je poradca ako poradca 100
 10. Věra Tepličková: Poslanci na nočnej, alebo o tom, keď blázinec, tak ako u nás na Slovensku 89

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Austrálčan, ktorý vymenil najznámejšiu pláž sveta austrálsku Bondi Beach za slovenskú Šaľu
 2. Helena Michlíková: Keď sa na Vás zrazu obraz zahľadí
 3. Jozef Legény: Hlasovanie poštou - supermarket na nákup hlasov. No, nekúpte ich!
 4. Martin Žilinčík: Nové dimenzie politického bizáru
 5. Martin Čepček: Prečo hazard zakázať
 6. Peter Ďuroška: Slovenský paralympijský výbor oslávil svoju štvrťstoročnicu
 7. Štefan Vidlár: ÓDY NA IGORA
 8. Mária Pálková: Ako sa z čerta stal človek 1. časť
 9. Roman Hutira: 3 jednoduché kroky ako škálovať váš business.
 10. Milan Lacúch: Freddie Mercury! Poučme sa z jeho osudu!

 1. Anonym zverejnil ďalšie video proti Kiskovi. Dokazuje, kto nahrával
 2. Danko prerušil schôdzu, Beblavý a spol. pokračujú v proteste (minúta po minúte)
 3. Krížom a mečom. Dvaja kňazi zasvätili Kotlebu a ĽSNS Bohu a Márii
 4. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 5. V Košiciach horel obchodný dom, škody sú obrovské
 6. Vo štvrtok sa bude rokovať aj keby sa tam poslanci prikovali, tvrdí Danko (minúta po minúte)
 7. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 8. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 9. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 10. Šéfredaktorka Plus 7 dní dala výpoveď, vedenie stoplo citlivú otázku na premiéra

Už ste čítali?