Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum o rodine: Slušní ľudia, ktorí vám ukradnú slobodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Inteligentný ľudia riešia problémy.

Geniálny ich nevytvárajú.

(Citát nesprávne prisudzovaní Einsteinovi, neviem kto to povedal)
 

 

Vidím, že Einsteina máš prečítaného. Teraz by nezaškodilo pozrieť sa aj do slovenskej gramatiky :)
 

je to zábava,

keď ľudia ktorí v dvoch vetách urobia dve hrúbky majú potrebu kohosi poučovať.
je to zábava, keď ľudia, ktorí nevytvorili nedávajú spoločnosti nič, len rozbroje, chcú rozhodovať o spoločnosti.
je to zábava, keď moderátor akejsi inštitúcie ktorá by neprežila ani deň, bez prachov, ktoré určitá skupina zločincov ulúpi slušným ľuďom a im pridelí bude prostoduchými otázkami hovoriť o demokracii.
je to zábava, keď zarastený feťák v hlásnej trúbe tejto vlády ktorý v čase novembra behal s káčerom bude niečo drístať o odkaze novembra.
je to zábava, keď sa vymyslí nové tzv. ľudské právo, na ktoré sa nemie povedať ani len názor.
je to zábava, keď feťácka strana spolu s boľševickou stranou podporujú nihilizmus, dekadenciu a podobné zvrátenosti schvaľovaním rozličných tzv. vládnych výborov.
je to zábava, keď si niekto myslí, že
systém pod vedením boľševikov a feťákov má budúcnosť.
.
:-)
 

 

Je to zábava, keď niekto iných poučuje o gramatike a pritom sám nepoužíva veľké písmená na začiatku viet
Je to zábava, keď ľudia, ktorí dali spoločnosti mnoho vojen, konfliktov, úmrtí, civilizačných pohrôm, dobu temna a inkvizíciu, chcú rozhodovať o spoločnosti na základe fantastickej ideológie a dogiem.
Je zábava, keď píše o lúpení peňazí fanúšik organizácie, ktorá v minulosti vyberala poplatky za odpustky, ktorá si privlastňovala pohanské pozemky a chrámy, vrátane artefaktov a za 300 rokov sa stala najväčším vlastníkom pôdy v Európe.
Je to zábava, keď človek v háboch, ktorý v živote rodinu nemal a ani mať vzhľadom na celibát nebude, poučuje ostatných o rodine a rodinných hodnotách.
Je to zábava, keď sa niekto snaží medzi zákony pretlačiť niečo, čo vzniklo na základe vedecko-fantastickej literatúry a jej fanúšikov.
Je to zábava, keď má strana, ktorá má v názve slovo "kresťanské", človeka, ktorý nevie akým spôsobom prišiel k titulu a k istému bytu, hlavne, že podporuje takéto hlúposti.
Je to zábava, keď si niekto myslí, že sa celá spoločnosť podriadi pravidlám zo sci-fi knihy, ktoré sú okrem toho na dôvažok zle interpretované.

A neklamte - názor napísať môžete - veď to tu robíte celý čas a urážate ostatných. Šup šup do spovedovnice.
 

 

omgwtfbbq: +++
 

 

len strucne k referendu – mne sa nepaci, ze sa taketo referendum vobec organizuje. Nie som fanusik Aliancie za rodinu, nepaci sa mi SPOSOB, akym presadzuju svoje myslienky.
Ak by bolo referendum formulovane opacne, bol by som proti nemu tiez.

Na druhej strane, konzervativne nazory su rovnako legitimne ako liberalne. (bez filozofovania o obsahu liberalizmu)
Popri militantej Aliancii za rodinu najdes aj v tejto diskusii mnoho militantych anti-konzervativnych nazorov, ci skor urazok a predsudkov. Predstavujem si ateisticky stredovek, tito ludia by tam viedli uplne rovnaku inkviziciiu, aku sami kritizuju.

Kazdy moze suhlasit alebo nesuhlasit, a to vzdy respektujem. Akonahle je nazor ale netolerantny, militantny, tak uz problem mam. Argument “ale oni…” neobstoji.

Len mimochodom, mnohi tu volaju po piamej demokracii, aby obcania mohli rozhodovat v referendach. Ja som dlhodobo proti, lebo nasa spolocnost je na takuto demokraciu malo uvedomela.
Tu mas priklad: Stupidne otazky? Ano. Reakcia oponentov: Neucast, cize obstrukcia, aby referendum nebolo platne. Relavantna strategia, ale zaroven dokaz utopickosti priamej demokracie u nas.
 

re: omgwtfbbq

ak porozmýšľaš, pochopíš, prečo malé písmená.
ak nie, nevadí. každý sme nejaký.
.
čo sa týka tejto ynteľigentnej poznámky:
"v živote rodinu nemal a ani mať vzhľadom na celibát nebude, poučuje ostatných o rodine a rodinných hodnotách."
tak k nej len toľko:
v živote nerodil, a je najlepší gynekológ. (muž, ak by si nepochopil. to vravia ženy)
v živote nemal tuberu a lieči tuberákov.
v živote nefetoval a lieči feťákov.
v živote nebol homosexuálom a lieči ich so 60%-tnou úspešnosťou(dr. spitzer. to je ten, ktorý v roku 1973 ako šéf apa hlasoval pre to aby bola homosexualita bola vyškrtnutá zo zoznamu chorôb, po rokoch zmenil názor)
v živote nebol bezdomovec a basista, no stará sa o bezdomovcov a basistov (kňaz marián kuffa)
v živote nebol vo vesmíre, no vymyslel raketu, ktorá tam človeka dostala (sergej pavlovič koroľov)
nikdy nebol pilot prúdového lietadla, no vymyslel prúdový motor-parnú turbínu (aurel stodola)
a
tak by som mohol pokračovať až k tej pluskujúcej
teda, nikdy nebol starec, no starcov ako lekár na geriatrii chápe.
.
čo sa týka tých tvojich "znalostí" ohľadom histórie,
tak šup, šup do knižnice
a študuj a študuj.
ak si naštuduješ a pochopíš, prihlás sa.
hodíme reč.
.
pekný večer všetkým.
aj zúrivo mínuskujúcim.
:-)
 

 

Milý boľševik, rozmýšľam, ak by som nerozmýšľal, nebavím sa tu s Vami. Som veľmi rád, že ostatných ušetrím od Vašich príspevkov, rád sa podujmem na to, aby ste na mňa premhral všetky svoje tri.

Porovnávať gynekológa, ktorý si naštuduje fakty, vedecké výsledky, prieskumy a prax s farárom, ktorý si podľa Vášho porovnania asi niekde naštudoval reálne problémy v rodine, rodinné vzťahy, lásku a riešenia kríz, je mierne povedané dosť scestné. Lenže Váš spôsob diskusie je snaha argumentovať hoci aj tou najväčšou hlúposťou, pretože dúfate, že Vám to niekto spapká aj s navijakom. To isté (princíp, ktorý som opísal na vzťahu gynekológ vs. farár) platí aj pre ostatné rádoby argumenty.

Ja históriu chápem veľmi dobre. Horšie na tom je, že Vy sa ju snažíte popierať a prekrúcať tak, aby sedela do vašej inkvizičnej rétoriky. Predviedol ste to tu predsa viackrát a mám taký pocit, že väčšina ľudí si Vás už iba hodí do ignore, teda až na tých, ktorí Vás musia priateľsky bratríčkovať, pretože uznávajú rovnakú ideológiu.

------------

Veriaci Vášho typu (rozumej nie všetci), majú veľmi, veľmi blízko k boľševizmu, dôkazom ste Vy sám. Kádrujete, vytvárate si nepriateľa, hanobíte všetkých, ktorí sa Vám snažia oponovať - hádžete ich do Vami vymyslených a navrhnutých imaginárnych vriec s nálepkami, ktoré ich majú podľa Vás automaticky degradovať z diskusie, používate prekrútenú argumentáciu a prekrútené fakty, sediace do Vašej agendy, ste fanúšikom zakazovania a prikazovania nie na základe racionality a rozumného uvažovania, ale na základe ideológie/viery - presne ako nohsledi predchádzajúceho režimu. Je preto fascinujúce a zároveň aj tak trochu strašidelné, že Vy si to vo svojej egocentrickej obmedzenosti ani neuvedomujete, alebo si to uvedomiť/pripustiť nechcete.

Na záver - to Vás tie mínusky tak trápia, že ich musíte spomenúť v každom príspevku? Myslíte, že Vás niekto "zúrivo mínuskuje"? Nesmiete premietať svoje osobné sklony na iných - mal by ste byť hrdý a podľa Vašej viery nastaviť aj druhé líce, nie je tak?
 

Ty šašo

1.váčšina farárov vyrastala v rodine ty trapoško!
2.to čo má na svedomí inkvizícia sa ani zďaleka nedá porovnávať s tým čo má na svedomí NAPR. komunizmus, ktorý vždy veľmi dôrazne svoju ideológiu deklaroval ako ATEISTICKÚ. Tvoje primitivizmi urážajú moju inteligenciu.
3. Radi používate slovo militantný, ale agresivita homosexuálov je ďaleko pred tou opačnou stranou.
4. Okrem toho tu už správne zaznela otázka, kde ste nabrali to vaše právo??????? Ešte stále ste nevyvrátili fakt že evolučne sú pohlavné orgány NORMÁLNE logicky funkčne k niečomu určené. A čo je v rozpore s týmto faktom je NENORMÁLNE! Uznesenia nejakej skupinky "odborníkov" sú dosť vágny argumemt. Mimo iné je to to isté vnucovanie váčšinovej mienky na ktorú sa tak pokytecky ukazujete. Pritom nikoho nechcem ponižovať ale vaša drzosť je tak bezočivá a vaše argumenty tak primitívne, že to zákonite vyvoláva takúto reakciu.
 

 

Vy ste kresťan a veriaci? Prečo ma urážate? Pardón, ale po Vašej úvodnej "znelke" v nadpise a následných útokoch ad hominem o urážaní Vašej inteligencie pochybujem.

1. No a? A to, že vyrastali v rodine, znamená, že majú skúsenosti s vlastnými potomkami, s organizovaním vlastnej rodiny, s výchovou, s láskou voči svojim deťom? Smiešny pseudoargument z Vašej strany.

2. Ateizmus nie je ideológia. Zmierte sa s tým, hoci to silou mocou chcete prepchať do kroniky faktov. To, čo vystrájal komunizmus, nemá nič spoločné s ateistami. Bola to ideológia ako tá, ktorú teraz nasledujú fanatickí veriaci. Tie primitivizmY môžete prosím špecifikovať?

3. Prosím - uveďte mi jediný príklad, kedy teplí niečo chceli uzákoniť tak, aby to ovplyvňovalo aj Vás, Váš život a Vašu rodinu, aby jej to škodilo alebo aby jej to narúšalo jej slobody. Pokým mi to tu neuvediete, Váš tretí bod budem považovať za tliachanie do vetra. Ale keďže niečo o legislatíve viem, rovno Vás sklamem - nič také sa na Slovensku do zbierky zákonov a ani do ústavy nedostalo. Mám Vám začať menovať to, čo všetko sa na základe ideologických a dogmatických výmyslov snažia do zákonov pretlačiť veriaci, s platnosťou pre všetkých občanov bez rozdielu vo viere?

4. Aké právo? Ja som vo svojich príspevkoch spomínal nejaké právo alebo nejaké pohlavné orgány? Ste si istý, že ste tak trochu neurazil svoju "inteligenciu" a nereagujete na niekoho úplne iného? Som si totiž istý, že som nič také nespomínal.

Nabudúce menej jedovatých útokov, zlepšenú schopnosť chápať prečítanému textu a menej útokov ad hominem Vám prajem.
 

Sami si urobte usudok o co LGBT ide

OMGWTF BBQ, Neda mi nereagovat na vase prispevky evidenciou.
Vsetko dobre.
 

 

Mohol by ste z mojich dosť obsažných príspevkov pochopiť, že mňa nejaká LGBT nezaujíma. Ak ste to nepochopil z toľkých slov textu, nemá zmysel sa s Vami baviť.

Svoje propagandistické videá z YouTube si môžete premietať na farách a stretnutiach, na tie Vám neskočím - čo má to video dokazovať? Máte aj nejaký svoj názor, alebo ste tu reagoval iba preto, aby ste mi ho zaslal?
 

 

To video dokazuje istu moralnu zvratenost. Cela diskusia je k clanku o referende o rodine. Iniciatorom referenda ide o ochranu najzakladnejsej bunky ludskej spolocnosti, rodiny, pred lobistickymi snahami LGBT. V jednom zo svojich prispevkoch naznacujete, ze tepli (ja osobne tento vyraz nepouzivam) sa nesnazia uzakonit nic take, co by ovplyvnovalo moj zivot, moju rodinu, spolocnost... S tymto tvrdenim absolutne nesuhlasim. Zda sa akoby ste nezili v realite. Na druhej strane mozno naozaj neviete o lobistickych snahach LGBT. Je uplne jasne ze tu ide o dva protichodne vizie spolocnosti a je naivne mysliet si opak. Okrem toho, vase tvrdenie zabuda na to, ze clenovia spolocnosti su socialne bytosti a nie invididualne ostrovy a zakony spolocnosti (napr. povolenie adopcie deti homosexualnymi parmi) odzkradluju moralnu uroven spolocnosti.

To YouTube video nie je 'propagandisticke' ako ste ho nazvali, ale ukazujuce realitu ako bola zachytena nazivo! Vasa veta aby som si ho premietal na farach a stretnutiach je mimo. To si naozaj myslite ze len krestania si uvedomuju skutocnost, ze rodina je v moralnom ohrozeni???
 

 

Áno, celá diskusia k článku je o referende o rodine. To ale neznamená, že sa ja musím zaujímať o nejakú LGBT alebo o jej snahu.

Citujem Vás: "V jednom zo svojich prispevkoch naznacujete, ze tepli (ja osobne tento vyraz nepouzivam) sa nesnazia uzakonit nic take, co by ovplyvnovalo moj zivot, moju rodinu, spolocnost... S tymto tvrdenim absolutne nesuhlasim." - prosím, uveďte mi jeden pokus o uzákonenie niečoho od LGBT, čo nejako ovplyvňuje Váš život, Vašu rodinu a Vaše deti. Naozaj ma nezaujímajú kadejaké výplody o tom, ako sa niekto bojí, že deti sa v školách budú učiť, že rodina sa môže skladať aj z homosexuálnych párov (pojem rodina u homosexuálov predsa nie je zamietnutý, alebo áno?), alebo že sa deti budú po niekom opakovať a budú z nich "PUFFFFFF" v momente teplí.

Vízia spoločnosti je jedna vec. Obmedzovanie slobody druhých na základe dogmy a ideológie založenej na vedecko-fantastickej knihe, z ktorej nebolo mnoho vecí (hlavne tých podstatných) dokázaných, je vec druhá.

Ukazuje realitu, ako bola zachytená naživo? Okay. prosím, tu máte člena cirkvi a veriaceho naživo https://www.youtube.com/watch?... započúvajte sa do jeho rečí a posúďte.

Ako je "rodina v morálnom ohrození"? Moja rodina nie je v "morálnom ohrození". Ani rodiny mojich známych a priateľov sa necítia byť "morálne ohrozené". Ale cítim sa byť "morálne ohrozený", keď chce nejaký spolok siahať niekomu na slobodu na základe propagandy strachu a nervozity, že je vraj niečo ohrozené.

Viete, mne je celé LGBT ukradnuté. Vadí mi, keď sa teplí prezentujú na svojich "pochodoch za sexualitu", pretože si myslím, že sú kontraproduktívne a spoločnosť iba ešte viac a úplne zbytočne polarizujú proti nim. Vadí mi, ak sú niektoré produkty kinematografie vyzdvihované a kriticky odmeňované iba preto, lebo sú o teplých a o ich vzťahoch, čo bolo donedávna "tabu". Neprotestujem proti tomu, nechcem to zakázať, no je mi to proti srsti. Ale presne tak isto mi vadí fanatizmus a bezmyšlienkovitý hon na umelo vytvoreného nepriateľa, ktorý tu predvádza tá smiešna aliancia za "rodinu" s podporou KDH a RKC.

Inými slovami - ak aliancia nechce mať s teplými nič spoločné, nech si svoje ratolesti dáva do cirkevných škôl, nech svoje deti vychováva vo svojej ideológii, nech ich indoktrínuje už odmalička - je mi to vcelku jedno. Ale ak sa pretláča do svetskej úrovne, do politiky, do legislatívy (a to sa nejdem ani vyjadriť k Vatikánskej zmluve, zákaze nákupov v nedeľu, potratov, či metalového festivalu), to je už niečo, čo silne pripomína mocenský boj v štýle "lebo my môžeme a je nás dosť".

Verte mi - obrovský počet ľudí podpisovalo tú petíciu z dôvodu bludov, ktoré som počul na vlastné uši. Niekto to tu už aj spomenul, neviem, či tu ten príspevok ešte je. Snažím sa rozmýšľať racionálne a nestranne, fanatizmus oboch strán je škodlivý (vlastne v akejkoľvek podobe) a v tomto prípade je to aliancia a nie teplí.
 

camo33

Nuž, ak označíš omgwtfbbq za šaša, tak tvoja reakcia sa so šašom porovnávať skutočne nedá...lebo každý správny šašo by sa musel uraziť.
@1 - Čiže každý farár sa tým kvalifikuje na kafranie do rodinného života iných? Ach, ty mudrlant.
@2 - Neverím, že tvoja inteligencia sa dá uraziť. Prepáč. Som neveriaci, neverím, že uraziť sa dá niečo neexistujúce.
@3 - Agresivita homosexuálov? No neviem. Stačí si prečítať príspevky toho kovaného boľševika, alebo tvoje, a človek hneď vie koľká bije. Či máš pocit, že pri čítaní vašich perál ducha steká ostatným med po monitoroch?
@4 - Ak máš problém s akceptovaním vedeckého konsenzu, tak potom tvoj názor je taký maličký prd vo vesmíre. Sám si ho vypusti, sám si ho vyvoňaj, ale pls hlavne nesmraď. Viac k tomu dodávať netreba. Škoda klávesnice.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Kresťanstvo nie je proti komunizmu,

je to presne naopak:

http://en.WikiPedia.org/wiki/C... Christian communism

http://Reuters.com/article/201... Pope says communists are closet Christians

Preto boľševici zakazovali náboženstvo - kvôli konkurencii.
 

hehe

Zábava je hlavne keď niekto s nickom "a boľševizmus musí byť zničený" je vo svojej vnútornej podstate kovaným boľševikom, akurát sa namiesto Kapitálu Karla Marxa, oháňa starovekou zbierkou povestí pastierov a zberačov menom Biblia :-)
 

 

"v živote nerodil, a je najlepší gynekológ" Cize ak romka v osade odrodi standardne 12 deti je automaticky top gynekolog? Vy ste evidentne skoncil pri gramatike a mentalne nie ste schopny dalej napredovat. Mozete v uvahach dalej pokracovat. Najlepsi chirurg bude asi ten co ma aspon 50% kosti zlamanych. Radsej nechcem vediet co urolog a gastroennterolog.

"v živote nebol homosexuálom a lieči ich so 60%-tnou úspešnosťou" Liecit nieco co nie je choroba s 60% to musi byt pekny podvodnik. Kazda choroba ma na ludske teleo negativnyt vpliv. Prosim aky negativny vpliv ma homosexualita na telo. Teda okrem tych vasich svatuskarskych grcov. Tie ma nezaujimaju.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Boris s háremom 2 599
 2. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 1 507
 3. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 1 459
 4. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 1 389
 5. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 891
 6. Ondrej Prostredník: No tak tú Polckovú vyhoďte, keď vám tak vadí! 853
 7. Jozef Sitko: Intenzívny médií lynč – pokus o rozpad koalície 845
 8. Peter Kollega: Zbabelý komunistický diktátor Robert F. odhodil nátelník 696
 9. Martin Špaček: Chorvátsko? Báť sa? 469
 10. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 466

Rebríčky článkov


 1. Pavol Dančanin: Teória zjednotenia – extrakt
 2. Martin Žilinčík: Rozdelené Poľsko
 3. Štefan Vidlár: Buchnútý na huavu Záhorák
 4. Július Kovács: Gott nesiaha Krylovi ani po členky. Takže maestro negratulujeme.
 5. Radovan Čipka: Sérioví vrahovia I.: Upír z Niterói
 6. Pavol Dančanin: Marginálie
 7. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 8. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 9. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 10. Július Kovács: Boris s háremom