Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dúhový pride 2014 hovorí o láske. Čo na to Aliancia za rodinu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Prečítal som si túto vetu,

ktorá je nepravdivá: Kresťanskí aktivisti totiž za tradičnú hodnotu manželstva nepovažujú lásku ale biologickú reprodukciu.
Ak autor má takýto predsudok, ťažko s ním diskutovať.
 

 

Dobrý deň, pán Mikloško.
Netvrdím, že o tom hovorí teológia kresťanstva, ale "kresťanskí aktivisti". Zdá sa vám, že hovoria o niečom inom, keď si pozriete video s p. Daniškom? Ak áno, skúste formulovať vetu, ako by mala vyzerať správne.
 

 

duhovy pride hovori o laske - co nie je nicim inym, ako emocionalnym vydieranim. laska patri do sukromia dvoch ludi - a tam ma aj zostat.
zakon je pragmaticky - nezaujimaju ho city a pocity.
navyse laska nie je nijako ohranicena legislativou. nastastie.
tak ako laska nie je zakonnou podmienkou manzelstva, nemoze byt ani argumentom na podporu zakonnej podpory homovztahu.
 

Milá e-ma

Náboženstvo je súkromná vec a v súkromí ma aj zostať. Žijeme v 21. storočí. Náboženské pohnútky nemajú čo ovplyvňovať politiku a zákonodarstvo.
 

ema to napísala presne.

ty tu splietaš nezmysel na nezmesel.
politiku a z nej zákonodarstvo ovplyvňujú občania.
nie náboženstvo. náboženstvo môže, aj ovplyvňuje konanie občanov, ak sa ním nechajú ovplyvniť.
ak sa ním nechajú ovplyvniť, je to ich slobodnou voľbou.
ak si takto slobodní ľudia čosi schvália a to čosi, zákony, nie sú v rozpore so základnými ľudskými právami s slobodami deklarovanými všeobecnou deklaráciou ľudských práv z 10.12.1948, tak je to všetko o.k.
a nejakí liberáli=boľševici nebudú týmto občanom nič diktovať, hoci sa snažia.
.
p.s.
o homosexualite sa v uvedenej deklarácii nepíše, teda homosexualita nie je ľudským právom
bodka.
 

 

Toto čo tu žvaníš následne skončí tak, že ak katoliban zas skúsi svoje krávoviny plošne nanútiť všetkým, tak sa nekatolibanci vyzbroja a katolibanu konečne stisnú krk tak, až to rupne a bude konečne pokoj.
Čo sa malo urobiť už za Veľkej Francúzskej poctivejšie.
 

RE:

Prečítaj si čo som napísal „e-me“ na jej reakciu na mňa. Platí to aj pre tvoje bigotné zmýšľanie.
 

 

mily tiborko, sloboda vierovyznania je zakonom garantovanym pravom.
takisto pravo na lasku je ludskym pravom. to sice zakon nijako specialne neupravuje, ale nemyslim, ze by si chcel tvrdit, ze homosexualom niekto pravo na lasku upiera - hovorime o slovensku.
my tu ale riesime pravo na homomanzelsto - taketo pravo neexistuje - vid rozhodnutie ESLP.
 

RE: E-ma

Nikto nikomu nechce brániť v jeho slobode. Či už veríš na veľkého neviditeľného diktátora alebo na škriatkov to je každého súkromná vec a je potrebné to akceptovať a tolerovať. Tolerancia však končí v tom momente keď veriaci začnú ťahať svoju ideológiu na verejnosť a presviedčať ostatných o tom že ich cesta je tá správna lebo to povedal veľký neviditeľný diktátor, ktorého nikdy nikto nevidel a ani nepočul. Tolerancia končí keď sa ľudia s týmto nutkavým pocitom „záchrany“ spoločnosti dostanú do politiky a začnú svoju ideológiu nanucovať celej spoločnosti. Tolerancia končí keď sa snažia premietnuť ich bigotné myslenie na spoločnosť a vytvoriť obraz nepriateľa - diabla o ľuďoch ktorí sú iný ako oni. Takéto myslenie nemá čo robiť v 21. storočí. Patrí do obdobia temného stredoveku.

Čo sa týka manželstva. Minule som to tu už vysvetľoval inému podobne zmýšľajúcemu spoluobčanovi.
Riešenie je jednoduché premenujme právny akt manželstva čiže keď sa dve osoby zosobášia. Z okolitých krajín len v Česku sa tomu ešte povie manželstvo. Tu sú príklady z iných štátov z nášho blízkeho aj vzdialenejšieho okolia.

Marriage = (Angl.j.), Ehe = (Nem.j.) ,Házasság = (Maďar.j.), шлюб = (Ukajin.j.), Ślub (Poľsky.j.),
брак = (Bulhar./Rus.j.), Brak (Bosnian), Poroka (Slovin.j.)

Osobne by som bol za nové označenie v podobe slova „SĽUB“. Čo povieš? Však je krásne? A takto nezávisle od toho akého pohlavia je pár ktorý uzatvára partnerský zväzok by si uzatváral (dával vzájomný) sľub.

Právo na homomanželstvo ako to ty hovoríš neexistuje. To je nepopierateľná pravda. Voľakedy neexistovalo ani právo ktoré dovoľovalo ženám voliť. Toľko k tvojmu nezmyselnému a netolerantnému argumentu.
 

OPRAVA

Tie čudné číslice a znaky sú písmena azbuky, ktoré evidentne editovací program nedokázal spracovať.
Na Ukrajine sa manželstvo „volá“ Sljub (foneticky)
A Bulhari mu tiež hovoria Brak (foneticky)
 

 

e-ma tym ESLP argumentuje tusim v kazdom prispevku o rovnopravnosti manzelstva. Pravo na manzelstvo existuje, a to staci. Aj tak je to hlupost - volat to "homomanzelstvo". Je to skratka iba MANZELSTVO.
Ako som pisala tu http://haviernikova.blog.sme.s...
manzelstvo je OBCIANSKE pravo
 

táraš.

manželstvo nie je právom. manželstvo je stavom.
ak by bolo manželstvo právom,
potom by tu musel byť okrem toho, kto je v práve, aj ten povinný.
čo je otroctvom.
zapamätaj si dievčinka.
ak ja mám právo, ty máš povinnosť a naopak.
 

 

Súhlasím (Aj s tvojím článkom). E-ma má slabé a hlúpučké argumenty ale zato funguje ako káva. Zvýši krvný tlak. Preto nepijem kávu len si prečítam zopár detinských pripomienok z radov Slovenského Talibanu.

Čo sa týka hrania sa so slovíčkami tak by som ešte snáď doplnil krátku poznámku. Podľa mňa je hlúposť volať partnerský zväzok manželstvom. Vďaka tomuto slovu sa doň navážajú náboženský fanatici. Partneri ktorí uzavreli – dali si (povedzme) SĽUB sa budú označovať ako „Partner“ a „Partnerka“ atď. Je to čisté, elegantné a nikomu to nebude „dráždiť oči“. V zahraničí to majú jednoduchšie „eheman“/„ehefrau“ (Nem.), „husband“/„wife“ a „férj“/„feleség“. žiadne také ako u nás „manžel“ a „manželka“. Je to jednoduché. Ja som za. A bigoťáci nech sa zbláznia.
 

e-ma

Mozes zacitovat tebou spominane rozhodnutie ESLP?
Mimochodom, sloboda vierovyznania je pravom vydobitym skupinou ludi voci predtym panujucej neslobode. Tak teraz si slobodu snazi vydobit skupina homosexualov. Co je na tom prekvapujuce? Ze sa do nich nevies vzit?
 

e-ma

Ako emocne vydieranie je to tvojim vnimanim, nie samo o sebe. Chces to takym vidiet, tak sa to pre teba takym stalo.
Laska ma zostat v sukromi? Preco na takmer kazdom svadobnom oznameni snubenci pisu, ze oznamuju specatenie svojej lasky? Ci je to len fraza?
Zakon je pragmaticky, spravne a taktiez nie je nemenny. Ak by bol tak by si tu ako zena nevypisovala...ani ako krestanka by si tu nevypisovala...a mozno by si vobec nevedela pisat.. Zakon sa prisposobuje dobe.
Co je teda zakonnou podmienkou manzelstva? Okrem svojpravnosti a dolnej vekovej hranice uz len heterosexualne usporiadanie paru. Dovod? Lasku si odmietla, ja odmietam plodnost (lebo aj starsi heteropar kde zena isto nebude mat deti moze uzavriet manzelstvo, ale aj slobodne mladi heteropar sa moze rozhodnut ze nebude mat spolu deti a neodmietnu im uzavriet manzelstvo), takze zostava len to heterosexualne usporiadanie...preco? Skus odpovedat pragmaticky, nezabudni, ze sama si povedala, ze zakon "nezaujimaju city a pocity".
 

celé Ste to založili na klamstvách

a prekrúcaní oceriteľných tvrdení o tom, čo je vlastným katolíkom, resp. kresťanom. Kto má skutočný záujem, nemá problém si to vyhľadať v bežne dostupných zdrojoch. Všetky odpovede na množstvo nepravdivých tvrdení o tých, ktorých vôbec nepozná sa nachádzajú za stranu katolíc. cirkvi v Katechizme K.C., napr. Trnava 1999 a nasl.vydania, napr. body 2332: Sexualita má vplyv na všetky stránky ľudskej osoby v jednote jej tela a duše. Týka sa najmä citovosti, schopnosti milovať a plodiť a všeobecnejšie aj schopnosti nadväzovať spoločenské vzťahy s druhými.
b.2361: Sexualita... sa týka najvnútornejšieho jadra ľudskej osoby ako takej. Sexualita sa realizuje skutočne ´ľudským spôsobom LEN vtedy, AK je integrálnou súčasťou LÁSKY...
b. 2362: Úkony, ktorými sa manželia intímne a čisto medzi sebou spájajú, sú čestné a dôstojné a,..., vyjadrujú a NAPOMÁHAJÚ vzájomné darovanie sa, ktorým sa navzájom RADOSTNE a VĎAČNE OBOHACUJÚ. Sexualita je PRAMEŇOM RADOSTI a POTEŠENIA.
b. 2363: Spojením manželov sa uskutočŇuje DVOJAKÝ cieľ manželstva: DOBRO SAMÝCH manželov a odvzdávanie života. Tieto dva významy alebo hodnoty manželstva NEMOŽNO ODDELIŤ bez toho, aby sa nenarušil duchovný život manželov a nevystavili sa nebezpečenstvu dobrá manželstva a budúcnosť rodiny.
Už len tých pár bodov poukazuje ma hlboké a tendenčné klamstvá autora článku, kde vidím len úmysel hanobiť istú skupinu ľudí a presadzovač niečo, o čom ani sám nemáte páru.
(Po tomto predpokladám, že na mojom hodnotení sa výrazne budem zahrnutý "láskou" ďalších, podobne strániacich. Tak, nech sa páči...)
 

Napíšte vlastný článok, rád si prečítam

Učenie RKC o manželstve je mi známe. Vyžaduje si to však hlbší rozbor a na to v mojom článku ani v diskusii nie je dostatočný priestor. Za svojim tvrdením si však naďalej stojím. Možno do budúcnosti túto tému spracujem, poukázaním na katolícku teológiu by sa ukázalo v čom presne spočíva fundamentalizmus tzv. "kresťanských" organizácií. Samozrejme nič nebráni ani VÁM v tom, aby ste venovali celé dni a týždne štúdiom materiálov a potom pod vlastným menom (a nie pod akousi prezývkou) publikovaili článok a vystavili sa kritike.
 

Napísanie článku bolo Vaše rozhodnutie

A takisto vedomie vystaveniu sa kritike. Ako skoro všetky články a blogy.

Inak neberiem podpásovku na používanie nicku miesto mena, prečítajte si ešte raz Kódex diskutéra SME, ako aj všeobecné pravidlá netikety. (Pod svojim jediným nickom prispievam už vyše 10 rokov.)
 

Ako má byť správne?

Dobrý deň, pán Mikloško.
Netvrdím, že o tom hovorí teológia kresťanstva, ale "kresťanskí aktivisti". Zdá sa vám, že hovoria o niečom inom, keď si pozriete video s p. Daniškom? Ak áno, skúste formulovať vetu, ako by mala vyzerať správne.
 

 

blog je cista dojmologia - je usmevne, ze ides niekoho oznacit za demagoga, ked sam zamerne manipulujes citatela a uvadzas nekorektne fakty....
1. to co uvadza kuby je bohuzial fakt - a je toho este ovela viac - homopar kedze nema potomstvo, cely zivot stravi starostou vylucne o seba samych, pre reprodukciu spolocnosti neurobi absolutne nic (to mu samozrejme nebrani domahat sa rovnakych vyhod, ake maju manzelia) kym ´´tradicna´´ rodina privedie na svet minimalne jedno, dve mozno aj tri deti (spolocnesky prinos). ani nehvorim o tom, ze vdaka zivotnemu stylu su naklady na zdravotnu starostlivost o homosexuala podstatne vyssie ako v heteropopulacii - zvyseny vyskyt hiv, zyseny vyskyt pp chorob, komplikacie suvisiace s analanym sexom, psychiatricka liecba, resp. psychoterapia su specialna kapitola - kazdopadne v homopopulacii podstatne castejsia - az sa cudujem, ze platia rovnake odvody do zp...
2.Homosexualita nie je ako choroba klasifikovaná medzinárodnými zdravotníckymi organizáciami už viac než 20 rokov - nuz vynatie homosexuality zo zoznamu chorob bolo aktom politickym, nie odbornym, ktoremu nepredchadzali nijake odborne studie, nijake vedecke dokazy - zato - ale to iste velmi dobre vies - masivny natlak a teror prohomosexualnych organizacii....
3.o povode homosexuality hovori APA, ze pricina je zatial neznama, predpoklada sa, ze vznika vplyvom faktorov vnutornych faktorom - genetiky a hormonov a vonkajsich - a teraz sa podrz - vplyvom vychovy a prostredia. toto si myslim ze je velmi zaujmava - i ked verejnosti nevelmi znama informacia (najditelna na stranke apa) - ktora zasadne spochybnuje vhodnost adopcii homoparmi.
ak chceme hovori o prospievani deti vychovavanych v homoparoch, potom je nutne vediet, aym sposobom prisli na svet studie, ktore tvdia, ze tieto deti su stastne prosperujuce - spravidla ide o prieskumy s nedostatcnou vzorkou - niekedy az symbolickou - kde ´´skumaju´´ par desiatok (20 - 30 - 50) deti spravidla lesbickych parov (zasadna chyba, pretze vyskum lesbickych parov sa neda aplikovat na gay pary, pre mnohe zasadne odlisnoti), dalsim pravidlom je, ze skumane lesbicke pary su volene velmi selektivne - prevazna väcsina partneriek su aktivistky za prava homokomunity a/alebo sympatizantky. vyskumy sa dalej zaoberaj len velmi kratkym casovym usekom zivota dietata, prip. sa venuje len detom v predskolskom a mladsom skolskom veku - nie je mozne urcit dopady na buducnost dietata, dalej je zasadnym problemom, ze tieto vyskumy nepracuju priamo s detmi, ale s ich ´´matkami´´, sposobom ´´myslite si ze vase dieta je stastne?´´ - no ktora matka povie ze nie, nezriedka byvaju dotazniky vyplnane len online bez toho, aby ten kto ´´vyskum´´ realizuje vobec prisiel do kontaktu s dietatom, dalsim neakceptovatelnym faktom je aj sposob a dovod realizacie vyskumu - spravidla vznikaju s cielom ´´dokazat´´ ze detom v homoparoch nic nechyba, minimalne objednavatel prichadza s tvrdenim, ktore ma ´´vyskum dokazat´´, casto aj ten kto vyskum realizuje je bud sam homo orientovany alebo sympatizant. toto vsetko potvrdzuje, ze udajne studie v prospech vychovy v homoparoch su zmanipulovane, a kdeze regnerus sam tvrdi ze jeho vyskum kladie otazky ale nedava odpovede - aktualne neexistuje ZIADNY vyskum, studia ani dokaz, jedine co mozeme povedat je, ze NEVIEME ake ma vychvoa homoparom dosledky ppre buducnost deti.
mimochodom - regnerus nepouziva pojem ´´tradicna rodina´´ ale IBF (intact biol. family)
4. faktom je, ze krestania uz prenasledovani su, co dokazuju pripady zo zahranicia.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Boris s háremom 3 530
 2. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 1 702
 3. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 1 631
 4. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 1 563
 5. Ondrej Prostredník: No tak tú Polckovú vyhoďte, keď vám tak vadí! 1 238
 6. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 1 192
 7. Jozef Sitko: Intenzívny médií lynč – pokus o rozpad koalície 1 159
 8. Martin Špaček: Chorvátsko? Báť sa? 987
 9. Peter Kollega: Zbabelý komunistický diktátor Robert F. odhodil nátelník 922
 10. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 704

Rebríčky článkov


 1. Marcel Burkert: Praděd, Olomouc, Dolnými dierami... zachádzka do poľských Z. Tatier & Potulky SR a ČR X.
 2. ADRA Slovensko: On the way out of second-class citizens role. Meet Tani from Egyptian minority in Albania
 3. Pavol Dančanin: Teória zjednotenia – extrakt
 4. Martin Žilinčík: Rozdelené Poľsko
 5. Štefan Vidlár: Buchnútý na huavu Záhorák
 6. Július Kovács: Gott nesiaha Krylovi ani po členky. Takže maestro negratulujeme.
 7. Radovan Čipka: Sérioví vrahovia I.: Upír z Niterói
 8. Pavol Dančanin: Marginálie
 9. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 10. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia