Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kresťanský mýtus o tradičnej rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Argumenty na kresťanov? Hahaha... Seriózne, chceš diskutovať s ľuďmi, ktorí sú presvedčení, že svet stvoril neviditeľný nebeský čarodejník, ktorý znásilnil 12 ročnú pannu, aby splodil sám seba, aby ho jeho vyvolený národ mohol zabiť a on mohol všetkým odpustiť, pretože kedysi žena stvorená z rebra hlineného muža zjedla hablko, ktoré jeje dal hovoriaci had? A aby tento neviditeľný vesmírny čarodejník ich nevrhol do prepasti plnej ohňa, tak raz týždenne pojedajú jeho magické mäso a pijú jeho magickú krv, aby na kolenách mrmlali magické riekanky pod vedením muža v čiernej uniforme, ktorý je profesionálnym panicom. Všetko čo si napísal je pravda, ale to tých ľudí nezaujíma, pretože ak akceptuješ všetko to vyššie spomenuté, si ochotný akceptovať doslova akúkoľvek hlúposť. Čítal si koľko kandidátov na prezidenta odmieta evolúciu? Čo očakávať od takejto spoločnosti? Nič dobré a určite nič rozumné.
Alias.Aliasov
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Čo ti dáva evolúcia ?

Viera dáva ľuďom nádej, evolúcia nič. Jedine hedonizmus a zánik takejto civilizácie. Viera bola vždy základnou hybnou silou ľudstva. Človek, ktorý verí iba na evolúciu nepôjde ani bojovať za svoj národ. Veď načo. Vyhráva silnejší. Nemáš ani páru čo je viera. To nie je pánbožko na mráčiku. Za evolúciu, alebo globálne otepľovanie nemobilizujú národy. A ľudské ídeií ako fašizmus a komunismus vždy zlyhali a vygenerovali zlo. Vplyvom týchto vedeckých názorov dospela Európa k absolútnej bezbrannosti. Ak chce Európa prežiť musí sa neustále spoliehať na USA. Ináč by nás Putin ak by chcel, obsadil za dva týždne. Ale hlupákovi je všetko hlúposť.
 

 

Už lepší argument ako tvoj príspevok si asi ani nemohol priniesť.

I rest my case.
 

 

Hej, len je tu jeden drobný problém: teória evolúcie je pravda a vysvetľuje mnohé prírodné skutočnosti, zatiaľčo mnohé aspekty náboženstva sú preukázateľne totálne *****iny a ten zvyšok prežíva akurát dovtedy, kým sa vedecky nepreukáže opak (netvrdím, že to pôjde vždy, ale platí, že ak je viera v rozpore s vedou, vždy vyhráva veda a nikdy nie naopak).

A že veda zďaleka nemá mobilizačný a fanatizujúci potenciál kadejakých ideologických bludov je určite pravda, akurát si myslím, že to je tak dobre.
 

Aká evolúcia ?

Ja empiricky pozorujem iba degeneráciu...
 

 

Evolúcia sa týka aj náboženstva :).
A veda alebo vzdelanie, ako sme sa mohli presvedčiť, nie je zárukou lepšej spoločnosti.

Náboženstvo nie je problém, problémom sú fanatici, ale tí sú aj medzi ateistami.
 

nbusr

Samozrejme,ze evolucia sa tyka aj nabozenstva.
Sam vidis,ze co niekedy svatosvete platilo,teraz uz tak neplati.
Priklady si najdes urcite sam.
A vela veci tu uz bolo viackrat spominanych.

Keby sa nabozenstvo "nevyvijalo-neprisposobovalo",tak by bolo uz uplne na smiech.

Fanatici-rozneho druhu mozu vraviet cokolvek,ina vec je,co je pravda,alebo sa pravde priblizuje.
 

 

Náboženstvo sa vyvíjalo... to je jasné :). Nakresťanstve a katolíckej cirkvi je vidno, ako sa prispôsobovalo už pri šírení. Napr. svadba je náboženský obrad, ale mnohé rituály závisia od oblasti a pochádzajú z pohanských čias.
Apoštol Pavol takisto musel prispôsobiť kresťanstvo antickej spoločnosti, pretože židovská verzia nemala šancu na úspech. Kresťania prevzali mnoho vecí z rímskeho práva.

Napr. v diskusiách je upaľovanie čarodejníc spájané s katolíkmi... ale bola to skôr regionálna záležitosť zaostalých horských oblastí, kde dlhšie prežívajú staré povery. Asi nebude náhoda, že v rímskom práve bol oheň trestom za čarodejníctvo. Takisto asi nebude náhoda, že obludné rozmery dosiahlo v nemecky hovoriacich krajinách so slabou centrálnou mocou bez ohľadu, či tam boli katolíci alebo protestanti. A asi nebude náhoda, že sa to stalo v čase, kedy prebiehali jedny z najväčších sociálnych zmien - rozpad veľkorodín (mimo toho prišla tzv. malá doba ľadová a vojny).

Církev prešla z fázy, kedy čarodejníctvo odmietala ako blud, do fázy honu na čarodejnice, aby sa vrátila k pôvodnému učeniu. Zmeny išli ruka v ruke so spoločenskými zmenami. Keď upadala spoločnosť upadala aj církev a naopak.

Fanatik môže veriť úplne rovnakým veciam, ako ostatní... v tom rozdiel nie je. Ale fanatik nepripustí nič iné, pretože svoju vieru stotožňuje s pravdou. "Nefanatici" minimálne tolerujú ostatných a svoju vieru považujú, za to, čo skutočne je... za vieru. :)
 

 

uz by si mohli vsetci - aj veriaci aj neveriaci, ale hlavne ti, co chcu o evolucii diskutovat - uvedomit, ze RKC nie je proti evolucii (a ze niektore veci hlavne v starom zakone - stvorenie sveta, stvorenie cloveka - je opisovanych v obrazoch), prave naopak..evolucia je fakt, ktoru cirkev uznava...jedine, co neuznava je to, ze darwin to vsetko pripisoval nahode, kdezto cirkev za tym vsetkym vidi zmysel, zamer, plan...
 

 

No hej, toto je na ešte krajšiu debatu... už aj RKC dávno uznala aj evolúciu, aj veľký tresk, aj prakticky všetko, voči čomu už súdni ľudia nemohli namietať. A napriek tomu sa po svete (možno u nás až tak nie, ale v USA napríklad) nájde kopa kreténov, ktorým ani to nestačí.

Inak evolúcii samotnej je veľmi ťažké pripísať nejaký zmysel. Pre ľudské problémy je evolúcia neskutočne mocné kladivo, ktoré sa dá použiť práve vtedy, keď riadený, plánovaný postup zlyháva. Aj keď ak postuluješ všemocného boha, tak to preňho môže byť podobný nástroj, ako pre nás evolučné algoritmy. Len by nemal byť vševediaci, aby mu to na niečo bolo :-)
 

Takže kto verí

rozprávkam nie je hlupák. Hlupákom je ten, kto racionálne uvažuje. A ešte poznámka: v histórii sa len výnimočne bojovalo za "svoj národ" Takmer vždy sa bojovalo za záujmy istej spoločenskej vrstvy. Tí, čo si mysleli, že bojujú za svoj národ, boli iba zneužití.
 

mas uplnu pravdu,

zobrat sa a ist modernymi zbranami dobyt tri kontinenty a vyvrazdit miliony nevinnych ludi, na to treba fakt jedine vieru. za evoluciu by nikto nic podobne robit nesiel...
 

 

Pravda ta oslobodi narozdiel od klamstva a rozpravok.
 

 

evolucia je len pomenovanie nejakej skutocnosti, cakat od nej nadej alebo ju spajat s hedonizmom je to iste ako keby si cakal nadej a videl ako strojcu zaniku civilizacie gravitaciu.
 

 

K+
 

Hlava81

Bigotná katolíčka pchala kaleráby do hlavy svojmu decku typu. Človek nepochádza z opice. A naivné decko prichádzajúce zo školy rieklo. Ale mami, veď našli kosti. Nie päťtisíc, ale cez pol milióna staré.
Toľko o tej evolúcii, kto má uši, nech počuje, povedal Kristus....
Ale blog je o rodine a jej nezadržateľnom vývoji, evolúcii. Dogmy a rozprávky ju nezastavia. Súdruhovia v sukniach a sutanách majú z toho strach, ovečky húfne odchádzajú z poslušného stáda, preto kopú napravo, naľavo. Práve stádovitosť vypestovaná za mnoho storočí v ľuďoch Katolibancami. A trestmi, zákazmi, hrubou totalitou, všade, kde mohli rozhodovať. Preto medzi cirkevnými inštitúciami, komunistami a nacistami nevidím rozdiel. Všetci fetišizujú kolektív, štát, potrebu mu bez odporu a rozmýšľania slúžiť. Rozum, samostatnosť, individualita, všetko to považujú za nepriateľa. U orientálcov s mentalitou doby bronzovej majú, aj budú mať tieto metódy úspech. Veď tao, karma, dharma, a mnohé iné princípy deliace ľudí do večne nemenných kást, vedú k bezpodmienečnému poddaniu sa osudu, či k bezmyšlienkovitej podriadenosti sa celku.
Ale tí, ktorí sa nevyvíjali v trópoch, kde odumierajúci porast viedol k mytológii vzniku života zo smrti, ale v zóne veľkého lovu, majú k ľudskej individualite iný prístup. rešpekt. Preto všetky výkyvy, aj keď ide často o veľké časové obdobia, vždy tu bude pokus vydobiť si ľudskú a osobnú slobodu. Šamanov, individualistov vystriedala po usadení sa kňazská kasta. Ale potom prišla antická demokracia a humánny helenizmus. Po deviatich storočiach temného stredoveku sa objavili trubadúri, väčšinou katari. Inkvizíciu vystriedala renesancia, feudalistický absolutizmus, vedecký pokrok a humanizmus. Tie cyklické zmeny sa skracujú. Čo je to desaťročie nacizmu a sedemdesiat rokov boľševizmu v porovnaní so stáročiami? evolúcia a rozvoj myslenia sú nezastaviteľné.
Nedajú sa zakonzervovať krikom a bububu zo strany skorumpovaných a morálne padlých fanatikov.
Ani pokusmi o novú totalitu zatiaľ väčšiny. veru, zvoní vám umieračik nevážení a ja tvrdím, chzvalabohu.
 

 

Hlavne že Ty si jedným z "osvietených" a múdrych ... A - že si aj vyznávačom univerzálnej lásky? Že? :) "we are all in ONE?" láska zmení svet, že? preč s tradičnými náboženstvami?! zotročia len ľudí - sú extrémistické?! To si vyznávaš?!?!?! Ratio humana above all?! Ratio humana unerrata?!

:)) :)) :))
 

Moja reakcia bola pôvodne na "Alias

Aliasov" - som si toho istý a nie na príspevok "Hlava81."

Neviem, že za akých okolností sa to ocitlo u nesprávneho diskutéra...
 

Alias Aliasov,

Hlavne že Ty si jedným z "osvietených" a múdrych ... A - že si aj vyznávačom univerzálnej lásky? Že? :) "we are all in ONE?" láska zmení svet, že? preč s tradičnými náboženstvami?! zotročia len ľudí - sú extrémistické?! To si vyznávaš?!?!?! Ratio humana above all?! Ratio humana unerrata?!

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/22...
 

Čo to má znamenať?!

Administrátor, ako sa mi objavil v tomto komente link na

"Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/22...;

Ajkeď som kopíroval text, čo som tam pred ňom písal, som toho istý, že to "Čítajte viac:..." link som tam ja nenapísal, nekopíroval ...

Či to bolo nepozornosť, pri "select all" a následne "copy" (na tablete...)?
Ale keď som kontroloval uvedený copy-paste text, tak tam to "Čítajte viac:..." nebolo...

?!
 

 

No, určite som múdrejší ako ty, stačí sa pozrieť na tvoje pokusy o zadanie správneho príspevku. Skutočne úbohé a to je čo povedať v SME diskusiách.

A odpoveď na tvoje "otázky". Nie, nevyznávam univerzálnu lásku. Ano, preč s tradičnými aj ostatnými náboženstvami. Ano, náboženstvá sú zlé a áno, otročia ľudí, intelektuálne, emocionálne a predovšetkým morálne. A rozum nadovšetko? Ako kedy, v tvojom prípade by stačila aspoň troška, tak aspoň medzi prsty.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslav Kocúr: Otvorený list Mariánovi Kuffovi 1 948
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 940
 3. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 755
 4. Janka Cigániková: Pozrite si zoznam káuz vlád Smeru za 7 miliárd. Nenechajte sa kúpiť omrvinkami. 684
 5. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 519
 6. Jozef Kmeto: Do roka a odo dňa od nástupu k moci by Kotlebovci vymazali cigánov z povrchu zemského 403
 7. Filip Pastorek: Prenikajú mafiánske štruktúry aj do vnútra justície? 269
 8. Peter Cmorej: Kategórie finančných poradcov alebo nie je poradca ako poradca 228
 9. Lucia Nicholsonová: Klamári a zbabelci v zelených tričkách 221
 10. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v školstve. Praktika č. 6: Keď skončím ja, skončíte všetci so mnou 196

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Austrálčan, ktorý vymenil najznámejšiu pláž sveta austrálsku Bondi Beach za slovenskú Šaľu
 2. Helena Michlíková: Keď sa na Vás zrazu obraz zahľadí
 3. Jozef Legény: Hlasovanie poštou - supermarket na nákup hlasov. No, nekúpte ich!
 4. Martin Žilinčík: Nové dimenzie politického bizáru
 5. Martin Čepček: Prečo hazard zakázať
 6. Peter Ďuroška: Slovenský paralympijský výbor oslávil svoju štvrťstoročnicu
 7. Štefan Vidlár: ÓDY NA IGORA
 8. Mária Pálková: Ako sa z čerta stal človek 1. časť
 9. Roman Hutira: 3 jednoduché kroky ako škálovať váš business.
 10. Milan Lacúch: Freddie Mercury! Poučme sa z jeho osudu!

 1. Anonym zverejnil ďalšie video proti Kiskovi. Dokazuje, kto nahrával
 2. Danko prerušil schôdzu, Beblavý a spol. pokračujú v proteste (minúta po minúte)
 3. Krížom a mečom. Dvaja kňazi zasvätili Kotlebu a ĽSNS Bohu a Márii
 4. V Košiciach horel obchodný dom, škody sú obrovské
 5. Vo štvrtok sa bude rokovať aj keby sa tam poslanci prikovali, tvrdí Danko (minúta po minúte)
 6. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 7. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 8. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 9. Šéfredaktorka Plus 7 dní dala výpoveď, vedenie stoplo citlivú otázku na premiéra
 10. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR

Už ste čítali?