Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kresťanský mýtus o tradičnej rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

s posledným tvojím odsekom tak dopoly súhlasím...rodina je spoločenstvo blízkych ľudí ktorí sa podporujú ale konštelácia rodič-dieťa nie je vždy pravidlom veď aj Ježiš uprednostnil svojich stúpencov a následovníkov nad vlastnú RODINU...rodina je vzájomné prepojenie záujmov, prežitia, lásky a nie dogma
Dixie
<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

možno

rodina nie je vždy konštelácia rodič dieťa ..... ale konštelácia rodič - dieťa je vždy rodina
 

 

máš pravdu...rodič-dieťa je rodina ale nikto nikdy nijako tej konštelácii post rodiny neupieral...prečo pre niektorých je ťažko prijať inú formu rodiny keď to nijako nezasahuje do tej ich tradičnej?
 

ja nemôžem

hovoriť za iných ... pre mňa je tradičná rodina tá s tými deťmi (a vôbec nie so ženou v zástere a mužom na pive - ale normálne taká, kde sa dvaja dohodnú a sú parťáci)) ... a všetky ostatné "formy" rodiny sú odvodené - niekde sa niečo nepodarí, nejaký člen odíde, deti stratia rodičov alebo "rodičia" majú problém a dieťa sa nepodarí ...

Nemám problém so single mamičkami, rozvedenými alebo registrovanými partnerstvami ... ale to nie sú alternatívy - lebo vždy už niečo aj chýba. Niekedy sa inak nedá.

Vážim si každého človeka - ale ak je niekto slepý (nemyslím to pejoratívne - niekto môže prísť o zrak a nemôže za to), tak nemusíme hádam chodiť všetci so zaviazanými očami, len aby sa necítil menejcenný. Nemôžeme zrušiť farby a zhasnúť všetky svetlá, aby sme boli na tom rovnako. Máme mu pomáhať kompenzovať zrak - myslieť na neho, aby jeho život bol tiež fajn. Ale ten handycap tam je. To je jednoducho fakt.

Nepoznám jediné dieťa, ktoré by bolo spokojné, že sa jeho rodičia rozvádzajú.
Nevidím jediný dôvod, prečo začať tvrdiť, že mať dve mamy je to isté ako mať otca mamu.

Ale ak tá mama bude žiť s inou ženou - tak budem podporovať to, aby jej dieťa mohli vychovávať obidve. Ale nie za cenu, že odpíšu jeho otca.
 

 

Pôvodne som napísal dlhú reakciu, ale potom som iba mávol rukou.

V tvojej metafore zo slepým, ten slepec nejako núti ostatných, aby sa stali tiež nevidiacimi. Do akej miery je to relevantné k tomu, aby spoločnosť oficiálne akceptovala napr. tie homosexuálne manželstvá je mimo mňa. Ak samozrejme nezastávaš názor, že po ich odsúhlasení sa stanú povinné pre všetkých, čo je skutočne nonsense prvej triedy.

Už skutočne nemám slov, ako hlúy sú ľudia v týchto diskusiách.
 

To hlúpy myslíš na nyrra?

Pokiaľ áno, tak to budeš "iný kaliber"...
 

naozaj

je to mimo teba ... ako mnohé iné :)
 

??

Podľa APA netrpia deti vychovávané homosexuálmi žiadnou ujmou oproti deťom vychovávanými heterosexuálmi. Deti homosexuálnych párov nemajú problémy so svojou sexuálnou identitou, ich osobnosť sa nijako výrazne nelíši od detí heterosexuálnych párov a takéto deti majú normálne sociálne vzťahy so svojimi vrstovníkmi
http://www.apa.org/helpcenter/...

Pre výchovu dieťaťa nie je nevyhnutnou prítomnosť rodičov opačného pohlavia. V rozhovore pre ScienceDaily komentuje Staceyová výsledky svojho výskumu takto: „Najlepší typ rodiny pre deti je ten, v ktorom sa rodičia chovajú zodpovedne, oddane a stabilne. Dvaja rodičia sú, v priemere, lepší ako jeden, ale jeden naozaj dobrý rodič je lepší ako dvaja nie tak dobrí. Gender rodičov tu nehrá žiadnu úlohu.“ Biblarz, J. Timothy, Judith Stacey. How Does the Gender of Parents Matter. In: Journal of Marriage and Family, February 2010, Vol. 72, p. 17 a citát z: http://www.sc iencedaily.com/releases/2010/01/100121135904.htm
---
Aká je to tradičná rodina? Po milióny rokov žili naši predkovia mimo model tata, mama, dieťa a "boli v poho". Tzv. "tradičná rodina" neexistuje, je to neexistujúci ideál - Matoušek sa napr. odvoláva na výskum v černošskej štvrti Chicaga v USA, ktorý tam odhalil 86 rôznych kombinácií súžitia detí s dospelými, čiže 86 typov rodín. Matoušek, Oldřich. Rodina jako instituce a vztahová síť. 3., rozšířené a přepracované vydání. Praha : Sociologické nakladatelství, 2003, s. 36.
 

typické zavádzanie

poznám Matouška - jeho práce a nielen jeho .... to, že uvádza výskum o 86 typoch súžitia detí s dospelými je to, čo sa hodilo tebe - ale nie to, čo tým chcel zdokumentovať Matoušek

To, že uvádza kultúrny vývoj rodiny v podstate a venuje sa aj etnicky odlišným rodinám vôbec v jeho práci neslúži tomu, k čomu si to ty použil. Práve naopak.

Matouškovým cieľom bolo poukázať, že práve biologická rozdielnosť mužov a žien je podmienkou dobrého fungovania rodiny a tento prvok sleduje v rôznych kultúrach.

Matoušek konštatuje, že práve súčasná spoločnosť sa snaží "upravovať" prirodzenú odlišnosť mužov a žien a ich rolí vo vzťahu k deťom a tým kladie zvýšené nároky na obe pohlavia, čo rodinu ohrozuje. Píše o tom, ako prebieha v rodine socializácia detí a ako sú dôležité všetky podsystémy: rodičovský, manželský, mužsko-ženský, súrodenecký a komunikácia medzi nimi.

A nielen Matoušek: hovorí to väčšina klasikov rodinnej psychologie a rodinnej terapie (Ackerman, Satirová, Richter,Goch, Nowický, Minuchin a iní), - teda tí ľudia, ktorí pracovali s krehkým prežívaním stoviek jednotlivcov a videli, ako si nesú v sebe stopy svojej rodiny po celý život a ako je niekedy zložité odhaliť priamu súvislosť medzi súčasnými problémami a v podvedomí zabetónovanými stopami svojich rodičov a ich vzájomných vzťahov. Aj tých mužsko -ženských. Mne nestačia výskumy na malých vzorkách detí (30-40) a aj to neraz deti lesieb, ktoré mali kontakt aj so svojim otcom, ktoré hľadali to, čo hľadať chceli a porovnávali často neporovnateľné. Štatisticky vyhodnotiteľné dôsledky sa často objavujú o celú generáciu až dve neskoršie. Tak dlho homosexuáli obojstrannými rodičmi neboli. Dnes tu máme dôsledky toho, čo začalo v prvej polovici 20 -ho storočia.
 

 

Argument hodný autora.
 
Hodnoť

 

Vyrastal som v typickej tradičnej slovenskej rodine a vytvoril som ju aj ja spolu s mojou manželkou pre nás a našich 6 detí. Mám už blízko 80 rokov a neľutujem. Lúčanove reči sú do biedy, rozvratu a mizérie a na demoralizáciu slovenskej spoločnosti, čo komusi veľmi dobre poslúži, len nie Slovákom. Ku Pietruchovej, Porubänovej, Monike Beňovej-Flašíkovej a pod. dopísal som si meno Lúčan. To preto, aby sa nezabudlo, kto nám ničil Slovensko.
 

 

Jozef dakujem za tento prispevok. Konecne tu prispel niekto, koho si aj mozem vazit, a myslim ze si to vystihol presne. Zelam vsetko dobre.
 

 

jozef37: ja som vaša rovesníčka, ale s vašimi príspevkami nesúhlasím. Podľa mňa ste si vytvorili mýtus starých čias, kedy bolo všetko dobré, morálne, v poriadku, hovorí sa tomu starecká nostalgia. Rodina, ako všetko ostatné, sa proste mení, v niečom k dobrému, v niečom k horšiemu.
S tým "ničením Slovenska" ste ma rozveselili...Čo urobíte s tým zoznamom, zakopete ho vo fľaši do zeme, aby potomkovia vedeli?!?
 

Nejde o nostalgiu a zábudlivosť - nebolo

všetko dobré!
No určite to bolo efektívne a pre deti to najlepšie.
Všetky "iné" formy "rodiny" sú drahé, drahšie a pre deti nezabezpečujú prostredie na dobrú výchovu a komlexný rast osobnosti.
Rozvrátené, neúplné a pokrivené rodiny vytvárajú stále väčší tlak na verejný rozpočet a ...
 

 

Nie je to tak. Aj v tomto prostredí, v týchto časoch a pomeroch je možné formovať a udržať dobrú kresťanskú rodinu. Predovšetkým s deťmi treba žiť a im sa venovať. V rodine neuprednostňovať TV, internet, mobily a pod. pred časom stráveným v rodinnom kruhu. Aj dnes je množstvo aktivít, ktoré rodinu spájajú. Ba ich je ešte viac ako inokedy. Návodov na to je dosť, ale hlavne dôsledná linaj je v desatore a veru aj v modlitbe. Nič však neslobodno presadzovať u detí násilne. Aj z našich niektorí po raze zakolísali. Potom sa vrátili zhnusení od toho čo zažili a videli. Sami majú dnes rodiny a snažia sa nás napodobňovať. Som vďačný Bohu, že sa im to doposiaľ darí. Odháňam však duchovne od nich všetkých čertov, ktorých je všade dosť. Ale modlitby sa boja ..!
 
Hodnoť

 

mas pravdu autor, manzelstvo je burzoazny prezitok... to som uz niekde cital... zeby marxizmus-leninizmus?
 

 

Samozrejme, komunisti boli jednými z hlavných zástancov zničenia manželstva a rodiny.

Čo si napísal je totálne ukotvené v realite.

/sarkazmus
 

Istým ľuďom nie sú dané všetky rozmery

ľudskosti, tak hovoria, že "hrozno je kyslé".
Jednoducho sú komunisti istým spôsobom mrzáci telesne, duševne aj duchovne. Kradnú a klamú.
 
Hodnoť

Ďakujem, ale neprosím si z takej formy

sekulárneho humanizmu:

http://www.globalresearch.ca/p...

Propaganda psy op worldwide of action the global springbegins at globalresearch dot ca
 
Hodnoť

.

Vôbec si nemyslím, že tradičná rodina a nikdy viac na večné časy! Pretože svet nie je nemenný a nikdy ani nebol. Ale je zaujímavé, že článok, ktorý má ambíciu otvárať oči (a je kvalitne napísaný) podprahovo manipuluje aj tým, že v stati o manželstve ponúka fotografie rodiny z čias Veľkonemeckej ríše. Užitočný idiot.
 

 

Fašizmus je dobrý a moderný príklad toho, kde štát budovaný na špecifickej ideológii (s výraznou prímesou kresťanstva) diktuje svojim občanom ako žiť, čo je dobré a správne a jeho porušenie sa tvrdo trestá. V tomto totalitnom zriadení boli tiež akékoľvek výchylky od normálu tvrdo odsudzované a boli dávané ideály, absolútne mimo reality, ktoré ľudia museli dosahovať.

Fašistický ideál čistej rasy a rodiny je rovnako neľudský, ako predstava americkej nukleárnej famílie z macarthyho ery, či kresťanská rodina vatikánskeho klérusu, alebo sny moskovských súdruhov.

Najväčšia "sranda" je, že tieto ideály presadzujú ľudia, ktorý majú na míle ďaleko od naplnenia tohoto ideálu.

A malá pripomienka, na koniec príspevku sa nemusíš podpisovať, tvoje meno už pod príspevkom raz je.
 

<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 16 324
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 7 819
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 4 390
 4. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 842
 5. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 2 780
 6. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 208
 7. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 909
 8. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 906
 9. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 709
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 1 619

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?