Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kresťanský mýtus o tradičnej rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

a ako garantuje existencia rodiny to, ze sa o tychto postihnutych aj tito postaraju? ked na to nemaju financne prostriedky alebo fyzicku silu?
nechceme hadov
Existencia rodiny nič negarantuje, ale zlepšuje možnosti a šance na to, že o postihnutého bude lepšie postarané.
NBUSR123
tusim by si si mal poriadne precitat, na co reagujes. nehovorim DO ale Z vlastneho vrecka. cize, po daniach a inych odvodoch, z cisteho platu. nikoho nepodplacam. mam uplne normalne standardne privatne zdravotnicke poistenie, ktore mi zaruci osetrenie u privatnych specialistov a v privatnych nemocniciach a rychlejsie vybavenie.
nechceme hadov
<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

 

No tak potom si sypem popol na hlavu.:)

A čo tak osloviť Lekára ktorému sa neplatí.:)

(Mat8k5-10,13v) A keď vošiel Ježiš do Kafarnauma, pristúpil k nemu stotník, ktorý ho prosil a hovoril: Pane, môj služobník leží doma porazený a hrozne sa trápi. A Ježiš mu riekol: Ja prijdem a uzdravím ho. A stotník odpovedal a riekol: Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu, ale povedz len slovo, a môj služobník bude uzdravený. Lebo veď i ja som človek, pod mocou iných majúc pod sebou vojakov, a keď poviem tomuto: Iď! tak ide, a inému: Prijdi! a prijde, a svojmu sluhovi: Učiň toto! a učiní. Keď to počul Ježiš zadivil sa a povedal tým, ktorí išli za ním: Ameň vám hovorím, že ani v Izraelovi som nenašiel tak velikej viery. A potom riekol Ježiš stotníkovi: Iď, a jako si uveril, tak nech sa ti stane! A jeho služobník bol uzdravený v tú hodinu.
 

 

poviem ti rozdiel: potrebovala som MRI kolena. isla som cez verejneho specialistu, lebo trhlina v menisku sice nie je bezproblemova a boli jak ***** ale nie je to urgentne, tak som mohla cakat na vysetrenie tych par mesiacov. lenze bol jul, termina na MRI koniec januara. to bolo aj na mna trochu vela, tak som vyuzila fakt, ze mi sukromna poistovna preplati snimok vcelku a mala som termin v auguste.
 

 

až do tej miery, že postihnutí sú "odkladaní" do ústavov a DD.
 

 

Môžeš rozvinúť, ako vyvraciaš môj príspevok?
 

 

nevyvraciam, aplikujem aj možnosť, ktorá tu je a je často využitá.
 

 

Tak potom máš zle formulovaný príspevok.
 

negarantuje nikto nič

ale ten citát akokeby počítal s tým, že každý má pravidelný príjem .... no nemá a práve preto je rodina aj ekonomickou "poistkou" a to tou najlepšou ... ak má človek problémy ľahšie prežije v rodine ako sám .... samozrejme za predpokladu, že tá rodina funguje (celá nielen tá nukleárna)

Tá veta ma dostala, pretože zhodou okolností som sa včera rozprávala s jedným mladým mužom.

Majú ťažko telesne postihnutú dcérku (vyšetrenia v tehotenstve boli OK), teraz ju potrebujú dostať do nejakej školy lebo mala 6 rokov. Žena je od jej narodenia pri nej a dostáva teraz už iba pár euro za opatrovanie, ktoré nič nerieša - je to smiešna suma. Žiaden normálny pravidelný príjem u nej nehrozí. Sama by to nezvládla, platiť hypotéku, a byť doma pri malej. Ani bez tej hypotéky by to nezvládla ekonomicky. Nezarobila by toľko, aby mala na opatrovateľku - opatrovateľka pre takéto dieťa je drahá a vlastne taká ani nie je - nenašli. Dievčatko nechcú dať - ale ani nemôže byť umiestnené v bežnom ústave sociálnej starostlivosti. Nemôže byť v bežnej integrovanej triede.Do školy ju budú musieť denne voziť 25 km tam a 25 späť. Zase nemôže mať matka normálnu prácu a ten benzín a špeciálne pomôcky tiež niečo stoja. Asi im pomôžu starí rodičia, ktorí sa kvôli tomu presťahujú z iného mesta. Neviem ako by to bolo, ak by starí rodičia boli rozvedení, lebo bývanie budú mať teraz drahšie ... majú priemerné dôchodky t. j. cca 400 euro. Keď bude mať dieťa 16 a viac rokov - žena ju už sama ani nepeloží a neumyje - bude ťažká. Ale dvaja to zvládnu.

Ak by neboli rodina .... neviem čo by bylo s dievčatkom prípadne jej matkou.

Ak by dali dievčatko niekde, kde by mohlo byť, bolo by to aj pre štát niekoľkonásobne drahšie.Aj ked prispievať by museli aj rodičia. Predpokladám, že až budú na tom zle starí rodičia - doopatrujú ich. Ich dôchodky nestačia na zaplatenie domova dôchodcov ani na zaplatenie opatrovateľky.

A bude to horšie ... lebo sa zmenšuje počet ľudí, čo prispievajú do sociálneho systému a zvyšuje počet tých čo z neho čerpajú.

Možno rozšíria možnosti eutanázie. Veď čo. Spôsob historickej a kultúrnej argumentácie sa už nájde. Možno niekde exisistoval nejaký kmeň, čo odvrhával svojich slabých.

Autor v tom má evidentnte jasno.
 

 

Dotycni maju komplikovanu situaciu a je fajn, ked su na jej zvladanie dvaja, nechapem, ako to suvisi s tym, ci je rozvod jednoduchy alebo komplikovany. Mam to chapat tak, ze keby si rozvod vyzadoval len podpisanie jedneho tlaciva, uz by boli rozvedeni? Asi su spolu aj z inych dovodov, ako ten, ze su zosobaseni. Keby chlap nechcel byt v tomto zvazku, ako by ho k tomu donutilo spolocne manzelstvo? Kludne by mohol byvat oddelene, svoje prijmy pouzivat na cokolvek, len nie na vychovu dietata.
 

to bolo pokračovanie

tohto
http://blog.sme.sk/diskusie/re...

Rozvody sú v inom vlákne:
 
Hodnoť

vývoj spoločnosti posledných storočí:

od stavovskej k občianskej spoločnosti, od spoločnosti odvolávajúcej sa na kresťanské hodnoty k sekulárnej spoločnosti, čoraz viac popierajúcej vplyv a zmysel kresťanského dedičstva a tradiícii, až po postmodernú homo-sekulárnu spoločnosť
 

 

homo-sekulárna možno, ale predovšetkým to bude metal-sekulárna spoločnosť, pretože stručný pohľad na demografiu hovorí, že metalistov tu aj minimálne najbližšiu dobu bude vyššie percento, než homosexuálov.
 

 

nejde o podiel metalistov, či homosexuálov v celej spoločnosti. ide o ich podiel v riadiacich pozíciách, u politikov, "celebrít", mediálnych magnátov, s presadzovaním svojich záujmov. žiaľ stupňujúce sa útoky na pojem "tradičná rodina" ukazujú, že naozaj je tu snaha úplne zdegradovať užitočnosť, zmysel a dobro klasickej zdravej rodiny. komu to pomôže? homosexuálom? možno. ale rodinám a deťom zrejme nie. tie sú odkázané vzájomne na seba, žiť ako najlepšie vedia, pričom prichádzajú aj krízy, skúšky, treba vytrvať a zvládnuť ich. snažiť sa uzdravovať vťahy apod... a keď je čoarz viac tlakov, že vytrvať nemá zmysel, že rodina vlastne nemá zmysel... všetko je o motivácii. ak je človek motivovaný, zvládne viac, ak nie, tak to zabalí skôr, než by sa zamyslel, či to za to stojí. ak štát doslova bude presadzovať ideológiu podkopávania zmysla rodiny, píli si konár pod sebou aj spoločnosti. lebo vyjadrenie, že rodina je základnou bunkou spoločnosti, je pravdivé. jedine zdravé rodiny môžu zabezpečiť zdravú spoločnosť. inej cesty niet. antipropagácia rodiny je samovraždou spoločnosti. to ukázala konieckoncov aj história.
 
Hodnoť

KED ISLO O PENIAZKY KAT.CiRKVY

katol.cirkev reagovalo rychlo celibatom .Zakazala sobase LASKA vsak aj to prezila vo forme nemanzelskych
dezi fararkov a vyssich potentatov.Niekedy dost casto to vyustilo do HRIESNEHO SPRAVANIA oveciek
vo forme BUZZOV a milovnikov deti ale LASKA OSTALA
 
Hodnoť

...väčšiu

...sprostosť som už dlho nečítal
 

 

Tak no, vam katolibancom ficiacim na 1800 rokov starych bajkach robi vseobecne problem rozoznat fakty od sprostosti. :)
(netyka sa rozumnych ludi akehokolvek vierovyznania, ti s blogom nemozu mat problem)
 

...pekná optika :o)

...nesúhlasíš=katolibanec...súhlasíš=rozumný človek...lenže svet nefunguje ako mechanický zajačik...ak tam nájdete okrem nesúrodej citácie giddensových názorov čo i len náznak kresťanskej predstavy tradičnej rodiny tak mi dajte vedieť :o)
 

 

Ja si myslím, že rozumní ľudia prekukli autorov zámer znemožniť tradičnú rodinu zmienkou o údajnej podpore tradičných rodín v nacistickom Nemecku.
 
Hodnoť

dal si si prácu

ale trochu si si to poprispôsoboval ...

Píšeš: "Podľa sociológov je manželstvo definované ako spoločensky uznaný sexuálny zväzok dvoch ľudí, spravidla odlišného pohlavia. Manželstvo a rodina nie je to isté"

Slovo manželstvo - latinsky matrimonium možno preložiť ako mater (matka) a unus alebo nunus (úloha, poslanie). Takže nie ako spoločenské uznanie sexuálneho zväzku (aspoň nie primárne) ale ako zväzku, ktorého poslaním je materstvo (rodičovstvo) - prenesene ochrana materstva. Dokonca sa v rôznych kultúrach môžme stretnúť aj s tým, že bezdetnosť bola dôvodom neplatnosti zväzku.

Z etymologického hľadiska žiadne iné partnerstvo (ani to homosexuálne) nie je možné označovať ako manželstvo, lebo to nezodpovedá významu toho slova - ani zmyslu tak nazvaného zväzku. Vtomto význame je manželstvo viac o rodine ako o partnerstve. V niektorých krajinách (napr. Holandsku), kde existuje homosexuálne manželstvo, riešili dokonca na ústavnom súde tzv. „etymologický paradox“.

Rodina - família je slovo, ktoré sa ťažko prekladá ... možno je blízko významu v zmysle "domácnosti" - spoločenstvu zdieľaného stola (teda má širší význam) a predstavuje určitú organizáciu blízkych ľudí, ktorá vzájomnou podporou a deľbou rolí pomáha ich prežitiu. Takmer vždy mali osobitné miesto v tomto spoločenstve deti a ich rodičia. V akejkoľvek konštelácii.
 

 

s posledným tvojím odsekom tak dopoly súhlasím...rodina je spoločenstvo blízkych ľudí ktorí sa podporujú ale konštelácia rodič-dieťa nie je vždy pravidlom veď aj Ježiš uprednostnil svojich stúpencov a následovníkov nad vlastnú RODINU...rodina je vzájomné prepojenie záujmov, prežitia, lásky a nie dogma
 

<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 16 476
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 7 998
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 4 543
 4. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 4 519
 5. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 3 029
 6. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 223
 7. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 2 003
 8. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 972
 9. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 774
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 1 675

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?