Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pochod za život, dozerať a trestať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Sorry, ale toto sa neda čítať

"Cirkev totiž sex vníma ako čisto animálny vzťah potreby rozmnožovať sa..."
"...a zakázať ľuďom mať sex za účelom upevňovania sociálnych väzieb a umožniť im iba plodenie detí."
Nie je to tak, pozri si zmeny, ktoré priniesol II vatikansky koncil.
 
Hodnoť

 

katolícka cirkev dokázala, že je ešte dosť baranov, ktorí jej žerú tie nezmysly, podobne ako je dosť baranov čo žerú tie ficodrísty. Vzhľadom ku skutočnosti že sa tak udialo a deje na východ od kultúrnejšieho sveta tak sa ani nečudujte, priatelia.
 

...

Katolícka cirkev dokázala, že je tu dosť kriticky zmýšľajúcich ľudí, ktorí nenasledujú nezmysly liberálnych ideológií ako ovce mediálnych bačov, ale dokážu ísť s ňou proti duchu doby, vlastne ako cirkev musí kráčať vždy. Ak je pravda, že dušou kultúry je kultúra duša, tak sa nemáš veľmi čím chváliť, Ty "duchaplný" svetoobčan :-)
 
Hodnoť

 

nech skúsia zorganizovať podobnú sračkáreň v Bratislave
 

v Bratislave?

100 000. Tomu ver.
 
Hodnoť

výzva na zákaz potratov bola iba

deklaratívna. A to platí dovtedy dokiaľ do NRSR nepríde návrh zákona alebo novely zákona. Čo asi nepríde.

Nie som si istý že homosexuálovi pomôžeme ked mu dáme štempel "Si OK" a takisto žene po potrate nepomôžeme ked do nej budeme hučať že ved o nič nešlo, a racionálne jej zdôvodnovať že plod bol len zhluk buniek ako každý iný....
V každom prípade homosexuáli môžu slobodne žiť spolu a žena môže ísť na potrat uplne slobodne. Cirkvi zostáva len apelovať na ľudí aby sa správali pro-life...
 

Prečo máš pocit, že do kohokoľvek musíte

hučať..? To či ono, ale vždy máte potrebu starať sa ľuďom do života. Mne to je jedno, vy tým leziete ľuďom na nervy, nie ja, ale neskúsili ste už to nutkanie trebárs rozchodiť..?
Možno to bude prekvapujúce poznanie, ale raz si dúfam uvedomíte, že ľudia sú schopní si svoje životy riadiť sami.
 

 

a prečo musia ľudia počúvať "pravdy" iba z jednej strany? Prečo žena môže počuť o tom že aké správne riešenie je zbaviť sa nenarodeného dieťaťa a nie o tom že je to veľmi zlá vec.
A prečo homosexuálom stále musíme hovoriť že aký sú chudáci a každý im krivdí a nemôžeme im povedať že tadiaľ cesta nevedie...
Lebo? Mohli by sa zamyslieť a prísť na to že veci nie sú také jednoduché ako si mysleli?
 

 

Peter, tu ide len o jednu vec, aby zakaz interupcii nebol stanoveny zakonom. Aj ja som proti potratom, ale v zivote nastavaju velmi tazke situacie..predstav si, ze by tvojej manzelke lekari povedali, ze je vysoke riziko, ze pri porode umrie, pritom by ste mali doma dve male deti, ktore ju potrebuju.. ani na chvilu by si nezavahal?
 

 

ťažko povedať. Toto je už extrémna situácia....

A ja tiež nie som za zakázanie potratov zákonom. Ale pochod o tom vôbec nebol, aj ked veľa ľudi to takto vníma... žiaľ..
 

takže by si súhlasila s tým ...

aby boli potraty zakázané s výnimkou ohrozenia života matky ... ?
 

Ad Peter, 15.03: už teda riadne

preháňate. Ktorý z príspevkov tvrdil, že ísť na interupciu je správne riešenie? Skutočne považujete dnešné mladé ženy za tak málo informované, aby nevedeli, že je to veľmi vážny zásah, ktorý môže mať nezvratné dôsledky? Ani ja nie som zástanca tohto riešenia (s výnimkou hraničných situácií). Vždy však budem zastávať rozumné používanie antikoncepcie a slobodu rozhodnúť sa. Aby u nás nikdy nemohlo dôjsť k situácii ako pred pár rokmi v Írsku: 14-ročná znásilnená - bolo potrebné žiadať o súdny súhlas s vykonaním zákroku v zahraničí, nakoľko v Írsku platil zákon o zákaze interupcie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

tento pochod...

...nebol ani za nieco, ani proti niecomu. zakony sa tvoria v parlamente, nie na ulici. a v parlamente sedia poslanci,ktorych sme si (samozrejme ucastnikov pochodu nevynimajuc) do toho parlamentu zvolil. volili sme nielen do sucasneho, ale aj do vsetkych predoslych, tie bolsevicke nevynimajuc, pravda :-). je zaujimave ze na slovensku, kde take obrovske percento obyvatelstva deklaruje prislusnost ku krestanskej viere, ma jedina politicka strana ktora sa vo volebnom programe hlasila k zakladnym ideam krestanstva, take zartovne zastupenie v parlamente :-)
inac tato akcia sa zo strany RKC pripravovala s velkym predstihom, patriarcha (ak som pouzil nespravny titul ospravedlnujem sa) Cyril Vasil mal v lete velke okruzne turne po odpustovych slavnostiach kde v kaznach horlil proti potratom a dalsim smrtelnym hriechom (ako je napriklad homosexualita) tak, ze som priam citil horucavu plamenov pekelnych... jednu kazen som si vypocul nazivo, dalsiu v TV zo sastina - dalo by sa povedat ze sa podobali jedna druhej ako vajce vajcu :-) veru, niet dymu bez ohňa :-)
podla mojho nazoru bol tento pochod iba zdvihnutym varovnym prstom co by sa mohlo stat keby nedajboze prisla na pretras otazka sekularizacie - nic viac, nic menej.
P.S. predsa len - ak je nejaky knaz z polska znamena to nejako ze je lepsi kazatel nez ti nasi domaci?
P.P.S. dakujem autorovi za clanok
 
Hodnoť

Veľmi dobrý článok,

vecne a seriózne napísaný, bez snahy o vyvolávanie emócií!
Aj ja som sa už dávno pýtala, prečo cirkev berie ženám všetky možnosti - ešte aj antikoncepciu, ktorá predsa žiaden plod nezabíja? Zakázaná je aj mechanická antikoncepcia - ako čerešnička na torte ma rozhorčilo rozhodnutie predošlého pápeža B XVI., že jedine homosexuálni prostitúti (t.j.muži) môžu bez hriechu kondómy používať. Stalo sa to po návšteve B XVI, v USA, kde zistil, že tamojší RK kňazi umierajú na AIDS (ako sprievodný jav aktívneho homosexuálneho života) štyrikrát častejšie, než bežní americkí občania. Takže použitie kondómov v prípade afrických žien, kde sú státisíce nakazených AIDS, je stále smrteľný hriech, ale homosexuálni prostitúti .....
RKC bola zvyknutá na totalitnú prax svojej existencie po mnohé stáročia a zrejme je presvedčená, že je možné takto pokračovať aj ďalej.
Uvidíme, aký vietor do týchto pomerov zaveje od svätého otca Františka!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Čo sa týka svätého otca Františka,

tk sa domnievam (lepšie povedané dúfam), že sa mýliš. Nikdy som nebola prívržencom kultu smrti, ale antikoncepcia mi ako smrteľný hriech nepripadá. Ak by to bolo tak, v tom prípade by sa mohlo povedať, že sexuálny akt by mal byť aj medzi manželmi povolený RKC nie na základe lásky a náklonnosti, ale ako čosi na spôsob cielenej reprodukcie psov - priateľov človeka: dostanú jednorázové povolenie, vyberú si vhodný termín pripúšťania podľa preukázanej ovulácie a potom huš - huš, zasa každý nazad do svojej spálne a dvere pozamykať!
Nesúhlasím s interrupciami, tak, ako ich praktikujú niektoré ženy - systém nechcem - nebudem - idem a hotovo! Lenže striktný zákaz aj v prípade znásilnenia, či ohrozenia života matky je proti čomukoľvek na svete už preto, že dieťa počaté násilím je uväznené 9 mesiacov v tele matky, ktorá ho nechce a v podstate ho nenávidí a to malé chúďa jej pocity prežíva a rodí sa vlastne už psychicky poznačené - bez ohľadu na to, či si ho adoptuje nejaká iná rodina. Traumu deviatich mesiacov odmietania a nenávisti bude niesť v sebe po celý život a v tom vidím veľkú vinu podobných "zanietených zástancov pro-life", že im je totálne ľahostajný osud dieťaťa PO narodení.
Okrem toho prísny zákaz interrupcií vedie jednak ku potratovej turistike a v prípade menej solventných žien je to rovná cesta ku všelijakým anjeličkárkam a pokútnym gynekológom, čo môže vážne ohroziť život žien.
Treba sa pozrieť, koľko je odhadovaných ilegálnych potratov v susednom Poľsku, keď podľa oficiálnych odhadov na potratovú turistiku odchádza ročne okolo 4000 poľských žien! A to je 90% obyvateľov Poľska skoro bigotných katolíkov!
Napokon aj v Írsku. kde boli najprísnejšie antiinterrupčné zákony v Únii, museli ich dosah zmierniť (myslím, že bolo vypustené ohrozenie života ženy, znásilnenie a bolo povolené odísť na interrupciu napr. do Británie).
Takže súhlasím s tým, že sa treba modliť - ale skôr za to, aby sa RKC prebrala zo svojich stredovekých názorov a začala sa správať tak, aby modernému veriacemu človeku nerobila zbytočne zo života peklo!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

k antikoncepcii

myslím, že ľudia nechápu, ako to cirkev myslí.
Nejde tu o nejaké RKC ego, že niečo zakážeme a všetci nás budú poslúchať.
Ide v skratke o to, že zbavuje zodpovednosti a postupne aj láske a vlastnému darovaniu sa.

V roku 1925 Mahátma Gandhí povedal takéto: „Naliehavo žiadam obhajcov umelých metód, aby zvážili následky. Akékoľvek rozšírenie používania týchto metód pravdepodobne skončí rozpadom manželstva a voľnou láskou.“

pričom nejde o žiadneho katolíka, len logicky okomentoval, kam to speje. A súčastnosť mu dáva za pravdu.
 
Hodnoť

autorovi - článok ako jeden velký blud

budem reagovať len na niekolko vecí z tohto clánku,nechce sa mi reagovať na vsetko
1. ohladom potratu, sexu,antikoncepcie atd.....podla autora ak chceme hovorit o potratoch a ich zákaze tak hovorme o antikoncepcii a ochane - vytýka cirkvi ze aj to zakazuje a ze cirkev vníma sex blbo....tak v prvom rade - cirkev vníma aj sex ako niečo zodpovedné.....nevníma zodpovednost ako návod,ako sa pouzíva antikoncepcná tabletka....cirkev v tomto ide ovela dalej a hovorím zodpovednosti cloveka aj v takej oblasti akou je sex.
2. vraj homosexuálne partnerstvá nijako neovplyvnuju tadičnu rodinu atd? hluposť. prečo by sa mali deti z tradicnej rodiny ucit o tom aké je uzasne mat 2 oteckov? prečo by otec a mama mali stratiť tento titul a mali by ich uvádzať ako rodič A a rodič B, alebo rodič 1, rodič 2....nepodsuvajte tu ludom nezmysly. to,o čo ziadaju homosexuáli a to ze ich poziadavky sa budu len stupnovať a ze sa dotýkaju aj tradicných rodin atd...je viac ako zrejme.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslav Kocúr: Otvorený list Mariánovi Kuffovi 765
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 761
 3. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 546
 4. Jozef Kmeto: Do roka a odo dňa od nástupu k moci by Kotlebovci vymazali cigánov z povrchu zemského 332
 5. Janka Cigániková: Pozrite si zoznam káuz vlád Smeru za 7 miliárd. Nenechajte sa kúpiť omrvinkami. 272
 6. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 201
 7. Lucia Nicholsonová: Klamári a zbabelci v zelených tričkách 127
 8. Filip Pastorek: Prenikajú mafiánske štruktúry aj do vnútra justície? 96
 9. Peter Cmorej: Kategórie finančných poradcov alebo nie je poradca ako poradca 91
 10. Věra Tepličková: Poslanci na nočnej, alebo o tom, keď blázinec, tak ako u nás na Slovensku 86

Rebríčky článkov


 1. Helena Michlíková: Keď sa na Vás zrazu obraz zahľadí
 2. Jozef Legény: Hlasovanie poštou - supermarket na nákup hlasov. No, nekúpte ich!
 3. Martin Žilinčík: Nové dimenzie politického bizáru
 4. Martin Čepček: Prečo hazard zakázať
 5. Peter Ďuroška: Slovenský paralympijský výbor oslávil svoju štvrťstoročnicu
 6. Štefan Vidlár: ÓDY NA IGORA
 7. Mária Pálková: Ako sa z čerta stal človek 1. časť
 8. Roman Hutira: 3 jednoduché kroky ako škálovať váš business.
 9. Milan Lacúch: Freddie Mercury! Poučme sa z jeho osudu!
 10. Petra Babanova: Nebuď tam, kde si

 1. Anonym zverejnil ďalšie video proti Kiskovi. Dokazuje, kto nahrával
 2. Danko prerušil schôdzu, Beblavý a spol. pokračujú v proteste (minúta po minúte)
 3. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 4. Krížom a mečom. Dvaja kňazi zasvätili Kotlebu a ĽSNS Bohu a Márii
 5. V Košiciach horel obchodný dom, škody sú obrovské
 6. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 7. Vo štvrtok sa bude rokovať aj keby sa tam poslanci prikovali, tvrdí Danko (minúta po minúte)
 8. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 9. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 10. Šéfredaktorka Plus 7 dní dala výpoveď, vedenie stoplo citlivú otázku na premiéra

Už ste čítali?