Chce 408-tisíc ľudí pošliapať ľudské práva?

Autor: Patrik Lučan | 3.9.2014 o 13:03 | (upravené 3.9.2014 o 13:58) Karma článku: 12,50 | Prečítané:  3406x

Dvaja černosi nikdy nesplodia biele dieťa, preto by nemali mať právo vstúpiť do jedinečného zväzku manželstva. Európa uznáva tradičnú hodnotu manželstva medzi bielym mužom a bielou ženou. Černosi a ostatné rasy prisťahovalcov sa dožadujú práv, ktoré podkopávajú našu kultúru a náboženstvo.

Aliancia za rodinu s podporou Katolíckej cirkvi, KDH a SNS sa podľa názoru viacerých ústavných právnikov dožaduje protiústavného referenda o rodine, pretože svojimi otázkami zrejme smerujú k obmedzeniu základných ľudských práv a slobôd. Prečo právnici vyjadrili svoje obavy? Nakoľko doposiaľ sa nenašli žiadne racionálne, vedecké ani ekonomické dôvody pre ktoré by homosexuáli nemohli získať niektoré práva (napr. registrované partnerstvo), ich postavenie v spoločnosti je rovnocenné s akoukoľvek inou menšinou: s černochmi, Maďarmi, Rusínmi, tanečníkmi, metalistami, hipstermi, či slobodnými matkami. Ako by na nás pôsobili navrhované otázky referenda, ak by sme menšinu homosexuálov zamenili napríklad za menšinu černochov alebo ktorúkoľvek inú menšinu? Nezneli by nám tieto otázky zrazu akosi príkro a hanebne? 

/ Upravené časti sú zvýraznené tučným písmom. Odôvodnenia sú prevzaté zo stránky Aliancie za rodinu./

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi belochom a beloškou?

Odôvodnenie: Manželstvo bolo vždy zväzkom jedného bieleho muža a jednej bielej ženy, ktorí verejne povedali, že chcú vytvoriť rodinu a mať deti. Štát, ktorý sa má ľuďom čo najmenej miešať do života a súkromia neuznáva manželstvá medzi ľuďmi inej rasy.

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb okrem belochov nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

Odôvodnenie: Keďže bieli muži a ženy sú odlišní, správajú sa inak a vidia svet trošku odlišne navzájom sa dopĺňajúc, dieťa potrebuje pri výchove vidieť príklady aj muža, aj ženy, ich vzájomnú lásku, úctu a spolužitie, aby samo vedelo budovať zdravé vzťahy. Černosi nie sú pre výchovu detí vhodní.

3. Súhlasíte s tým, aby žiadnemu inému spolužitiu osôb okrem manželstva belochov nebola priznaná osobitná ochrana, práva a povinnosti, ktoré sú právnymi normami k 1.3.2014 priznané iba manželstvu a manželom (najmä  uznanie,  registrácia či evidovanie ako životného spoločenstva pred verejnou autoritou, možnosť osvojenia dieťaťa druhým manželom rodiča)?

Odôvodnenie: Je legitímne bojovať proti akejkoľvek nespravodlivosti, vrátane diskriminácie, hanenia či dokonca útokov na černochov, ktoré jednoznačne odsudzujeme. Nároky na legalizáciu černošského manželstva však môžu poškodiť správnemu chápaniu podstaty a účelu manželstva a rodiny.

 

Dúfam, že takéhoto referenda sa nikdy nedožijeme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Čakanie na prokurátora

Podstatné je, aby sa koncovka našla v dohľadnom čase.


Už ste čítali?